Notowania

wiadomości
25.11.2008 15:08

Prezydent zawetował odrolnienie gruntów

Projekt komisji Przyjazne Państwo zakładał, że od przyszłego roku odrolnione będą wszystkie grunty w dużych miastach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Projekt przygotowany przez komisję Przyjazne Państwo zakładał, że odrolnione będą wszystkie grunty w dużych miastach.Lech Kaczyńskizawetował proponowane zmiany.

Do zawetowania nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych przekonały prezydenta protesty samorządowców. W tej sprawie pisali również do prezydenta przedstawiciele Towarzystwa Urbanistów Polskich i Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk.

_ - Decyzja prezydenta to decyzja czysto polityczna _ - uważają politycy Platformy. _ To ustawa przygotowana przez komisję Palikota Przyjazne państwo _. Miała ułatwić działania deweloperom i poprawić sytuacje gmin" - argumentujeWaldy Dzikowski, wiceprzewodniczący klubu PO.

*POSŁUCHAJ: *

Dzikowski uważa, ze prezydent nie kierował się względami merytorycznymi. Poseł platformyAndrzej Halickimówi o przekroczeniu przez prezydenta granic absurdu.

POSŁUCHAJ:

Platforma liczy, ze uda się w parlamencie odrzucić weto prezydenta od tej ustawy. Politycy SLD już zapowiedzieli, że w tym głosowaniu poprą Platformę. Zdaniem Lewicy ta ustawa jest dobra i potrzebna, zwłaszcza w obliczu kryzysu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Samorządy nie chcą odrolnienia ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/samorzady;nie;chca;odrolnienia,197,0,381381.html )
* [ Budowa bez odrolnienia. Na kiepskich glebach ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/budowa;bez;odrolnienia;na;kiepskich;glebach,129,0,375425.html )
* [ Kiepską ziemię łatwiej będzie odrolnić ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/kiepska;ziemie;latwiej;bedzie;odrolnic,234,0,333034.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, czołówki, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz