Notowania

budowa dróg
16.05.2012 13:48

Prezydent zgodził się na dopuszczanie do ruchu nieukończonych dróg

Teraz samochody będą mogły być wpuszczane na drogi, które nie są do końca zbudowane. To specjalne rozwiązanie na Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś ustawę, która umożliwia przed Euro 2012 otwarcie dla ruchu nieukończonych odcinków dróg krajowych i autostrad. Nowe prawo ma przyśpieszyć proces oddawania do użytku dróg przed mistrzostwami.

Chodzi o nowelizację ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Zawarte w niej przepisy umożliwiają uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi, mimo że nie wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały wykonane albo droga nie spełnia wszystkich wymagań ochrony środowiska.

Jak deklarowali kilkakrotnie przedstawiciele rządu, chodzi o to, by kierowcy mogli korzystać z dróg, choć nie ma jeszcze przy nich np. ekranów dźwiękoszczelnych albo na pasie zieleni nie wysiano jeszcze trawy.

Pozwolenie na użytkowanie takiej drogi będzie wydawane warunkowo, na określony czas. Od dnia wydania decyzji wykonawca będzie miał maksymalnie dziewięć miesięcy na dokończenie robót lub spełnienie wymagań ochrony środowiska.

Sejm uchwalił ustawę pod koniec marca. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, ustawa wejdzie w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyznali premie za budowę A2. Skandal _ - Za to, że jej nie ma. Za to, że co jest wybudowane, to już popękało. Za to, że nie dojedziemy nią do Warszawy - _oburzają się posłowie.
Ziobro odpowiada na bojkot. Przeczytaj list _ Krytycznie oceniamy apel pana prezesa Kaczyńskiego i PiS-u. Nie zgadzamy się, nie podzielamy tego sposobu myślenia. _
Prezydent apeluje: Wróćmy do średniowiecza "Najważniejszym punktem odniesienia powinno być dobro Rzeczypospolitej" - podkreślił prezydent.
Tagi: budowa dróg, autostrady w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz