Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.05.2005 12:14

Prezydium zw. zawodowego policjantów omówi sytuację w policji

Związek zawodowy policjantów jest zaniepokojony sytuacją w policji. Przewodniczący NSZZ policjantów Antonii Duda powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że na jutro zwołano prezydium zarządu głównego związku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tematem ma być sytuacja w policji i polityczny nadzór nad nią ministra spraw wewnętrznmych. Po prezydium wydadzą komunikat, który przekażą między innymi premierowi Markowi Belce.

Wczoraj podał się do dymisji minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz. Minister zaprzeczył, że ma to związek z doniesieniami "Gazety Wyborczej". Według niej, wysocy oficerowie Komendy Głównej Policji współpracują z gangsterami napadającymi na tiry. Wcześniej szef MSWiA nakazał rozwiązanie zarządów CBŚ w Łodzi i Poznaniu. Ryszard Kalisz oświadczył, że ma to związek z nieprawidłowościami, odkrytymi w obu tych oddziałach Centralnego Biura Śledczego.

Premier Marek Belka powiedział, że jeśli do jutra nie dojdzie do dymisji w kierownictwie MSWiA to sam podejmie decyzje w tej sprawie. Nie chciał powiedzieć, czy jego stanowisko należy rozumieć tak, że przyjmie dymisję Ryszarda Kalisza jeśli ten nie zdymisjonuje odpowiedzialnego za policję wiceministra Andrzeja Brachmańskiego.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz