Notowania

budowa dróg
17.10.2018 21:50

Problemy z budową autostrady A1. Konsorcjum się wycofało

Konsorcjum spółek z grupy Mirbud podjęło decyzję o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy na projekt i budowę autostrady A1 na 24-kilometrowym odcinku Bełchatów-Kamieńsk - informuje wnp.pl. To ostatni odcinek tej autostrady, który oczekuje na podpisanie kontraktu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
A1 bez wykonawcy. Konsorcjum się wycofało

Konsorcjum spółek z grupy Mirbud podjęło decyzję o nieprzystępowaniu do zawarcia umowy na projekt i budowę autostrady A1 na 24-kilometrowym odcinku Bełchatów–Kamieńsk – informuje wnp.pl. To ostatni odcinek tej autostrady, który oczekuje na podpisanie kontraktu.

Przetarg na cztery brakujące odcinki A1 w woj. łódzkim ogłoszono w czerwcu 2017 r., a oferty otwarto w grudniu tego samego roku. 12 lipca tego roku wybrano ofertę konsorcjum Mirbudu oraz jego spółki zależnej PBDiM Kobylarnia.

Konsorcjum wyceniło prace na 687,04 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 943,01 mln zł brutto. Na to zadanie wpłynęły jeszcze trzy inne oferty.

Dwie zostały odrzucone już w maju, gdyż wykonawcy nie przedłużyli wadium. Należały one do spółek Intercor (650 mln zł brutto) oraz Polaqua (859,65 mln zł brutto).

Po odstąpieniu od umowy przez konsorcjum Mirbudu w postępowaniu na ten odcinek A1 pozostała już tylko oferta konsorcjum spółek Budimex i Strabag, która opiewa 758,65 mln zł brutto – informuje portal wnp.pl.

Od jego decyzji będzie więc zależało, czy kontrakt zostanie podpisany i prace będą mogły ruszyć, czy będzie potrzebne ogłoszenie nowego przetargu na to zadanie.

Odcinek Bełchatów - Kamieńsk to ostatni z czterech odcinków A1 w woj. łódzkim, który oczekuje na zawarcie umowy z wykonawcą.

Po inwestycji całkowita długość A1 na terenie woj. łódzkiego będzie liczyła 167 km. Aktualnie do dyspozycji kierowców jest 121 km autostrady A1, w tym stary odcinek między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski).

Dokończenie budowy autostrady A1 jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Do 2021 r. ma być przejezdna na całej zakładanej długości - od Trójmiasta do granicy polsko-czeskiej w Gorzyczkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Morawiecki na nowym odcinku drogi ekspresowej S8. "Korki znikną"

Tagi: budowa dróg, autostrada, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2018

AgaPrzez cale 4 miesiace urzedasy PiSu nie potrafily podpisac umowy.... Nic dziwnego, ze wykonawca sie wycofal. Taki bezwlad decyzyjno-organizacyjny … Czytaj całość

18-10-2018

Ela 21NIE NAGŁOŚNILI SUKCESU PRZE WYBORAMI;-))))? O,JOJ!!

18-10-2018

Srelibrochufnej z pisiego barachla udalo sie do domu wybudowac droge

Rozwiń komentarze (29)