Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja lot
07.01.2013 10:09

Problemy finansowe LOT. "Zrestrukturyzować i sprzedać"

Pomoc finansowa rządu dla spółki nie może trwać dłuższy czas - uważa były minister gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

*LOT czeka trudny okres restrukturyzacji i prawdopodobnie sprzedaż. Tak przyszłość narodowego przewoźnika lotniczego widzi były minister gospodarki Janusz Steinhoff. *

W radiowej Trójce były minister mówił między innymi o tym, że nie rozumie jak ministerstwo mogło nie wiedzieć o problemach finansowych LOT-u. Janusz Steinhoff podkreśla, że pomoc finansowa rządu dla LOT-u nie może trwać dłuższy czas. Zresztą prawdopodobnie Unia Europejska nie pozwoli na dotowanie linii lotniczych.

- _ Zdecydowanie byłoby dobrze, gdyby LOT został uratowany, pod warunkiem wszakże, że ta sanacja sytuacji w spółce da efekty ekonomiczne. Nie można tolerować bowiem sytuacji, w której LOT wyciągałby rękę po pieniądze publiczne, zresztą mam wątpliwości, czy Unia Europejska zgodziłaby się na subwencjonowanie linii lotniczej - _ mówi były minister.

Najlepszym wyjściem dla LOT-u byłaby sprzedaż. W obecnej sytuacji jest to jednak niemożliwe. Aby firma przetrwała, potrzebna jest naprawdę głęboka restrukturyzacja - przekonuje Janusz Steinhoff.

- _ Były zabiegi o to, żeby LOT do końca sprywatyzować. Na razie się to nie udało, ale mam nadzieje, że w przyszłości się to uda. W tej chwili przed spółką jest bardzo istotny okres, z punktu widzenia jej dalszego funkcjonowania. Chodzi o głęboka restrukturyzację, redukcje kosztów czy racjonalizacje tras przelotowych _- twierdzi Janusz Steinhoff.

Kilka dni temu LOT otrzymał 400 milionów złotych pożyczki, którą ma spłacić za pół roku. Rząd tłumaczy, że nie jest to pomoc publiczna, na którą musi wyrazić zgodę Unia Europejska, a jedynie kredyt, który spółka musi spłacić.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko wielkiej prywatyzacji? Nie ma chętnych Jeden ze sztandarowych projektów resortu Mikołaja Budzanowskiego może upaść. Wycofał się inwestor z Turcji.
Chcą kupić LOT. Minister poleciał rozmawiać Chiński narodowy przewoźnik - linie lotnicze Air China zainteresowane są kupnem LOT-u.
Tajemniczy minister. Sprzedaje ważną firmę Minister skarbu Mikołaj Budzanowski ujawnia, że w sprawie sprzedaży Polskich Linii Lotniczych LOT prowadzone są rozmowy.
Tagi: prywatyzacja lot, lot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz