Notowania

kryzys w grecji
18.04.2011 11:38

Problemy Grecji osłabią złotego?

Członek Rady Polityki Pieniężnej Elżbieta Chojna-Duch uważa, że dobra sytuacja gospodarcza Polski obroni rodzimą walutę przez zawirowaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Członek Rady Polityki Pieniężnej Elżbieta Chojna-Duch uważa, że dobra sytuacja gospodarcza Polski obroni rodzimą walutę przez zawirowaniami, a wręcz daje potencjał apercjacyjny.

_ - Fundamenty naszego kraju są silne, jak wiadomo, konstytucyjny pułap zadłużenia jest daleko przed nami i mam nadzieję, że zarówno dług, jak i deficyt będzie nadal obniżany. [...] Jednak dla waluty skutki kryzysu w Grecji nie są do końca do przewidzenia _ - powiedziała Chojna-Duch w TVN CNBC.

Członek Rady uważa, że podstawową kwestią jest ocenia Polski przez rynki - czy będziemy oceniani jako powiązane organizmy, czy też odrębnie. Według niej, inwestorzy mają już świadomość naszej znacznie lepszej sytuacji gospodarczej, więc ocena powinna być dla złotego pozytywna.

_ - Nasza waluta ma potencjał do umacniania się i nie sądzą, by sygnały nadchodzące z południa, a zwłaszcza z Grecji w jakiś bezpośredni sposób wpłynęły na notowania naszej waluty _ - podsumowała Chojna-Duch.

Dziś rano na rynek trafiły nieoficjalne informacje, że Grecja oświadczyła Unii Europejskiej oraz Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, iż nie jest w stanie obsługiwać swojego zadłużenia i chce, by dokonano jego szybkiej restrukturyzacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;dusi;sprywatyzuja;za;50;mld;euro,135,0,813959.html) Kryzys dusi. Sprywatyzują za 50 mld euro Grecki rząd ogłosił wielki plan sprzedaży udziałów w dużych, państwowych firmach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;grecji;obiecuje;wyjscie;z;kryzysu,208,0,813264.html) Premier Grecji obiecuje wyjście z kryzysu Jeorjos Papandreu, chce zmniejszyć wydatki państwa do 44 procent PKB w 2015 roku.
Tagi: kryzys w grecji, kryzys, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz