Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Producenci buraków cukrowych protestują.

0
Podziel się:

Protest rozpoczął się przed Ministerstwem Skarbu odczytaniem przez Krzysztofa Nykla, prezesa Rady Związków Zawodowych przy Krajowej Spółce Cukrowej petycji.

Producenci buraków cukrowych protestują.
(PAP/Tomasz Gzell)

Producenci buraków cukrowych protestują. Około 500 rolników i pracowników cukrowni protestuje przeciwko opieszałości rządu przy prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Protestujący zarzucają również władzom, że nie wypełniają zasad, na jakich spółka ma zostać sprywatyzowana. Według wcześniejszych ustaleń, prywatyzacja ma mieć charakter plantatorsko-pracowniczy.

Protest rozpoczął się przed Ministerstwem Skarbu odczytaniem przez Krzysztofa Nykla, prezesa Rady Związków Zawodowych przy Krajowej Spółce Cukrowej petycji, skierowanej do ministra skarbu, marszałek Sejmu oraz premiera.

_ - Domagamy się wyrażenie zgody na umorzenie części akcji spółki, która ma poprzedzić właściwy proces prywatyzacji i przeznaczenia zysku na wspomnianą prywatyzację, a nie na łatanie dziury budżetowej - _powiedział Nykiel.

Przewodniczący NSZZ Solidarność w Krajowej Spółki Cukrowej Stanisław Lubaś zarzucał władzom, że nie podejmują działań na rzecz umorzenia części akcji Krajowej Spółki Cukrowej i tym samym ograniczają możliwość ich zakupu przez plantatorów i pracowników.

_ - My te akcje nie chcemy za darmo. Umorzenie polega na tym, że spółka cukrowa wypracowała potężny zysk i z tego zysku zapłaciliśmy Skarbu Państwa za umorzone akcje - _mówił jeden z pracowników.

Plantatorzy zarzucają też władzom, że prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej ma mieć inny niż plantatorsko-pracowniczy charakter - tłumaczy Adam Olszewski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Cukrowniczego w Kruszwicy.

Decyzje w sprawie Krajowej Spółki Cukrowej ma podjąć rząd na jutrzejszym posiedzeniu.
Po złożeniu petycji w Ministerstwie Skarbu, protestujący wręczyli podobny dokumnet marszałek Sejmu, a około 15.00 chcą przekazać go premierowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Wieprzowina podrożała. Jaki jest trend? Indeks cen żywności Światowej Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) mierzy poziom cen podstawowych artykułów żywnościowych.
Ten produkt w Polsce jest o wiele za drogi W Polsce cukier jest za drogi - uważają przedstawiciele branży cukierniczej i proponują zniesienie kwotowania produkcji cukru w Europie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)