Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Producenci cukru łączą siły

0
Podziel się

UOKiK zgodził się na przejęcie kontroli nad British Sugar Overseas Polska.

Producenci cukru łączą siły
(UOKiK)
bDHPSZqt

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel (na zdjęciu) wydała zgodę na przejęcie przez Pfeifer&Langen Polska kontroli nad British Sugar Overseas Polska.

Według danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, udział rynkowy spółki Pfeifer&Langen w kampanii 2008/2009 wynosił 15,6 proc. (dysponowała ona 3 cukrowniami), a British Sugar - 12,7 proc. (1 cukrownia w Glinojecku). Udział w rynku największej w Polsce Krajowej Spółki Cukrowej wynosił 36,5 proc. Ponadto cukier w Polsce produkują dwie niemieckie spółki - Nordzucker i Sudzucker.

Transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział firmy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.
Pfeifer&Langen Polska należy do grupy kapitałowej Pfeifer&Langen, która na rynkach europejskich zajmuje się produkcją i dystrybucją cukru. Według IERiGŻ, w kampanii 2008/2009 spółka wyprodukowała ok. 200 tys. ton cukru. British Sugar Overseas Polska należy do grupy kapitałowej Associated British Food Group. Produkcja cukru w kampanii 2008/2009 wyniosła 161 tys. ton.

bDHPSZqv

- Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku - informuje Małgorzata Cieloch z UOKiK.

bDHPSZqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)