Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja autobusów. Solaris rozbudowuje fabrykę w Wielkopolsce

0
Podziel się:

Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych, natomiast na wyposażenie hal w nowe urządzenia spawalnicze firma wyda ponad 4 mln złotych.

Produkcja autobusów. Solaris rozbudowuje fabrykę w Wielkopolsce
(Szater/CC/Wikipedia)

Producent autobusów, trolejbusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach rozpoczął rozbudowę swojej fabryki w Środzie Wielkopolskiej. Wartość inwestycji to ponad 14 mln złotych.

Rozbudowa ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki. W powiększonej fabryce znajdzie się też miejsce dla uczniów - przyszłych pracowników firmy. Zakończenie prac planowane jest na listopad.

Inwestycja zakłada powiększenie istniejącej hali produkcyjnej o powierzchni 4,5 tys. mkw do 7,1 tys. mkw. Rozbudowana zostanie też powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych.

- _ Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania pojazdów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do nauki zawodu spawacza. Młodzież będzie mogła zdobyć praktyczne umiejętności, a w przyszłości znaleźć także zatrudnienie _ - poinformował wczoraj w imieniu spółki Mateusz Figaszewski.

Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych. Wartość wyposażenia hal w nowe urządzenia spawalnicze to ponad 4 mln złotych.

Solaris Bus & Coach S.A. jest producentem autobusów miejskich, trolejbusów, autobusów międzymiastowych i specjalnych oraz tramwajów. Posiada cztery zakłady produkcyjne: dwa w Środzie Wlkp, w Poznaniu oraz w Bolechowie koło Poznania, gdzie zlokalizowana jest główna siedziba firmy.

Spółka zatrudnia 2,2 tys. pracowników w Polsce i ponad 300 osób w zagranicznych oddziałach. Blisko 10 tys. pojazdów wyprodukowanych przez spółkę jeździ w 27 państwach.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni zyskają na spadku sprzedaży aut w Europie Niesprzedana produkcja na rynkach unijnych może być przekierowana do klientów ukraińskich, którzy dzięki temu otrzymają szerszą ofertę.
Solaris umacnia się na rynku niemieckim Nowy kontrakt obejmuje dostawę 26 pojazdów Solaris Urbino Hybrid w wersji dwunastometrowej oraz 16 Solarisów Urbino przegubowych o długości 18 metrów.
Wydadzą miliard euro na inwestycje w... W czasie nieco dłuższym niż rok, dziewięć wielkich koncernów samochodowych ulokuje w Hiszpanii pięć miliardów euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)