Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gus
17.07.2009 14:58

Produkcja przemysłowa w górę

Produkcja w czerwcu wzrosła o 6,2 proc. Najlepiej jest w budownictwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NIOSH/CC/Flickr)

*Produkcja przemysłowa w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 6,2 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Wciąż jest jednak gorzej niż przed rokiem. *

Produkcja przemysłowa w czerwcu 2009 roku spadła o 4,3 proc. rok do roku, po spadku o 5,2 proc. rdr w maju 2009 roku. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo spadła w czerwcu 2009 rdr o 5,6 proc., a mdm wzrosła o 1,7 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Spada produkcja aut w Polsce
Największy wzrost w porównaniu z majem odnotowano w budownictwie, produkcja wzrosła w tym dziale gospodarki, aż o 16,3 proc.. O 6,6 proc. wzrosło przetwórstwo przemysłowe, oraz górnictwo. najmniej bo tylko o 1,1 proc. wzrosło wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz i wodę.

Ceny też w górę

Ceny produkcji przemysłowej w czerwcu 2009 roku wzrosły o 4,0 proc. w stosunku do czerwca 2008 roku, a w ujęciu miesięcznym ceny produkcji wzrosły o 0,6 proc. - podał ponadto GUS.

Raporty Money.pl
*Kryzysowe nastroje: Pesymistów jest więcej * Maleje liczba osób, które obawiają się problemów ze spłatą kredytów - wynika z ankiety Money.pl. Optymizm jednak nie wrócił - większość badanych uważa, że sytuacja jeszcze się pogorszy.
*Kryzys? Półrocze przyniosło zyski jak w hossie * Prawie 70 procent zysku na funduszach, 300 procent na akcjach czy 21 procent na walutach pozwoliły poczuć się jak w środku hossy. A może właśnie na jej początku?
Tagi: gus, produkcja, zmiany, dane, wzrost, spadek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz