Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa w Polsce spadła w grudniu

0
Podziel się:

Produkcja przemysłowa w Polsce w grudniu 2012 roku spadła o 5,4 procent rok do roku po spadku o 1,9 procent w listopadzie, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 1,9 procent.

Produkcja przemysłowa w Polsce spadła w grudniu
(Edyta Strzelec/Reporter)
bEEiucrp

Produkcja przemysłowa w Polsce w grudniu 2012 roku spadła o 5,4 procent rok do roku po spadku o 1,9 procent w listopadzie, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 1,9 procent - podał Eurostat.

W przypadku danych w ujęciu miesięcznym Eurostat ok. 50 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje w ostatecznym wyliczeniu wskaźnik wyrównany sezonowo, podczas gdy GUS ok. 20 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy.

Z kolei dla danych w ujęciu rocznym Eurostat podaje ostateczny wskaźnik wyrównany dniami roboczymi, a GUS wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy. Według GUS produkcja przemysłowa w grudniu 2012 roku spadła o 10,6 proc. rok do roku.

bEEiucrr
Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująco dobre dane ze strefy euro Produkcja przemysłowa w strefie euro w grudniu 2012 roku wzrosła w ujęciu miesięcznym o 0,7 procent, podczas gdy poprzednio - po korekcie - spadła o 0,7 procent.
Trzy silniki gospodarki hamują. Tak to odczujesz Zobacz przyczyny i konsekwencje spowolnienia w polskiej gospodarce.
bEEiucrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)