Notowania

produkcja
10.06.2009 15:45

Produkcja przemysłowa wciąż w dół. Jednak wolniej

Spadek w maju wyniesie 4,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ministerstwo Gospodarki spodziewa się, że produkcja przemysłowa w maju tego roku zanotuje w ujęciu rocznym spadek o 4,7 proc.

_ - Spodziewamy się, że spadek produkcji sprzedanej przemysłu w maju 2009 r. nie powinien przekroczyć 5 proc., punktowa prognoza wynosi minus 4,7 proc. _ - poinformowali eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz MG.

Także wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował pod koniec maj, że resort finansów spodziewa się, że dalsze spadki produkcji będą jednocyfrowe.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ostry spadek produkcji w UE. O blisko 19 proc. ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ostry%3Bspadek%3Bprodukcji%3Bw%3Bue%3Bo%3Bblisko%3B19%3Bproc%3B,65,0,451137.html )
* [ Przemysł mocno wyhamował ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przemysl;mocno;wyhamowal,88,0,452952.html )

Analitycy z banków komercyjnych, spodziewają się, że produkcja przemysłowa w maju w ujęciu rok do roku spadła o 6,3 proc. wobec spadku o 12,4 proc. w kwietniu.

Natomiast produkcja mdm, według prognoz, odnotowała w maju spadek średnio o 3,6 proc., wobec spadku odnotowanego w kwietniu o 7,1 proc.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki inflacji i bezrobocia ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: produkcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz