Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Produkcja w Polsce spada, ale to nie powód do obaw

0
Podziel się:

Słabsza dynamika wzrostu produkcji w lutym nie jest powodem do niepokoju, ocenia Rada Gospodarcza przy premierze.

Produkcja w Polsce spada, ale to nie powód do obaw
(aki/Dreamstime)

Brak sygnałów znaczącego osłabienie popytu zewnętrznego sprawia, że spowolnienie dynamiki wzrostu produkcji przemysłowej w lutym nie powinno niepokoić, dodaje.

_ - Przedsiębiorcy nie sygnalizują znacznego osłabienia popytu zewnętrznego. Nie powinniśmy być zatem na razie zaniepokojeni osłabieniem dynamiki sprzedaży przemysłu. Widoczne umocnienie się złotego w lutym, o ponad 6 proc. w stosunku do lutego 2011, musiało wpłynąć na zafakturowaną wartość sprzedaży eksportowej. Rozliczenia transakcji eksportowych firm przemysłowych w kolejnych miesiącach, przy prawdopodobnie słabszym złotym, poprawi wyniki eksporterów przez dodatnie różnice w kursie walutowym _ - napisała Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, członek Rady Gospodarczej.

_ - Produkcja sprzedana budownictwa, której dynamika była także niższa, zdecydowanie poprawi się w kolejnych miesiącach - tak ze względu na warunki pogodowe, ale przede wszystkim ze względu na finalizowanie wielu projektów infrastrukturalnych _ - dodała.

GUS podał w poniedziałek, że produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 4,6 proc. rdr, po wzroście o 9,0 proc. w styczniu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,0 proc.

Czytaj o polskiej gospodarce w Money.pl
Produkcja w przemyśle rośnie wolniej GUS podał najnowsze informacje na temat produkcji przemysłowej w Polsce. Zobacz, w jakich branżach odnotowała ona wzrost, a w jakich spadek.
Dane o produkcji gorsze od prognoz Dane GUS pokazują jednak, że nastał bardzo dobry czas dla deweloperów. Liczba inwestycji mieszkaniowych wzrosła o 6,6 procent.
Prezesa nie martwią słabe dane. Dlaczego? Prezes Narodowego Banku Polskiego podkreśla, że dane o spowolnieniu produkcji przemysłowej nie są alarmujące.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)