Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.10.2005 11:53

Prof. Niewodniczański o pokojowym Noblu

Profesor Jerzy Niewodniczański ocenił, że Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej i jej szef Mohammad El Baradei w pełni zasłużyli na pokojową Nagrodę Nobla. Prezes Państwowej Agencji Atomistyki podkreślił, że to dzięki tej instytucji nie doszło na świecie do konfliktu nuklearnego. MAEA i El Baradei są tegorocznymi laureatami Pokojowej Nagrody Nobla.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profesor Jerzy Niewodniczański w rozmowie z IAR zwrócił również uwagę na zasługi MAEA na rzecz bezpieczeństwa w cywilinym wykorzystaniu technologii jądrowej. Dodał, że w ciągu 50 lat doszło tylko do dwóch poważniejszych awarii elektrowni atomowych.
Odnosząc się do osoby szefa MAEA Mohammada El Baradeia, profesor Niewodniczański powiedział, że jest to nagroda nie tylko dla niego, ale również dla jego poprzedników. Dodał jednak, że nie można pomniejszać zasług El Baradeia dla MAEA. Profesor Niewodniczański podkreślił, że Pokojowa Nagroda Nobla z pewnością zwiększy prestiż tej instytucji.
Prezes Państwowej Agencji Atomistyki zwrócił też uwagę, że MAEA zrobiła dużo dobrego dla Polski. Wymienił , między innymi, współfinansowanie paliwa dla polskiego reaktora badawczego w Świerku.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz