Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Profesor Gliński na kryzys? Dziś decyzja

0
Podziel się:

Sejm rozpatrzy wniosek PiS o wyrażenie wotum nieufności rządowi Donalda Tuska i wybranie Piotra Glińskiego na premiera.

Profesor Gliński na kryzys? Dziś decyzja
(Karol Serewis/East News)
bFemZtTV

Sejm rozpatrzy wniosek PiS o wyrażenie wotum nieufności rządowi Donalda Tuska i wybranie Piotra Glińskiego na premiera.

1 października ubiegłego roku Jarosław Kaczyński wskazał profesora jako kandydata na na szefa rządu technicznego. Po pięciu miesiącach, 11 lutego wniosek został złożony w Sejmie.

Jarosław Kaczyński mówił wtedy, że to szansa, by zmienić nieporadny rząd. -_ Po to, żeby nasz kraj mógł się rozwijać _- tłumaczył prezes PiS.

bFemZtTX

Mimo zapewnień o ponadpartyjności: _ ja nie jestem podwładnym pana prezesa Kaczyńskiego _ - deklarował, profesorowi nie udało się przekonać do siebie nawet całej opozycji. Mimo tego, że tłumaczył:_ Polska polityka jest spętana grupami interesów, które uniemożliwiają dobre rządzenie. W tej sytuacji dobrym wyjściem mógłby być rząd techniczny. _

Profesor Gliński coraz ostrzej także krytykuje rząd. - _ Ostatnio minister Owsiak wziął odpowiedzialność za rząd. Gdyby to nie było tragiczne, to byłoby groteskowe, ale to jest tragiczne _- mówił.

Szef klubu parlamentarnego PiS apeluje do poselskich sumień i przypomina, że mają wolny mandat. - _ Wybór jest prosty: albo Donald Tusk i jego fatalny rząd, albo zmiana _ - mówi Błaszczak.

Głosowanie na wotum nieufności wobec rządu już w piątek.

bFemZtUd
Czytaj więcej w Money.pl
Pięć godzin dyskusji nad rządem Tuska W uzasadnieniu wniosku o wotum nieufności można przeczytać, że gabinet Tuska szkodzi Polsce i powinien odejść.
Poseł PiS: Rząd źle rządzi. To tematy zastępcze _ Władza koncentruje się na sobie. Tymczasem mamy nawet tragiczne przypadki, które świadczą o tym, że rząd źle rządzi _.
PiS obali rząd Tuska? Politycy ujawniają, jak to się skończy Partia Jarosława Kaczyńskiego nie ukrywa, że chce doprowadzić do wcześniejszych wyborów.
bFemZtUy
KOMENTARZE
(0)