Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
28.08.2012 07:47

Prognoza wzrostu na rok 2013 zostanie obniżona?

Premier Francji Jean-Marc Ayrault oświadczył wczoraj, że oficjalna prognoza przyszłorocznego wzrostu gospodarczego na poziomie 1,2 proc. jest niepewna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SALOM-GOMIS SEBASTIEN/SIPA/EAST NEWS)

Premier Francji Jean-Marc Ayrault oświadczył wczoraj, że prezentowana dotąd oficjalna prognoza przyszłorocznego wzrostu gospodarczego na poziomie 1,2 proc. * *jest niepewna.

Jak zaznacza Reuters, większość ekonomistów przewiduje, że produkt krajowy brutto wzrośnie w 2013 roku tylko o 0,5 od 1 proc. - po tegorocznej stagnacji._ - Hipoteza na dziś to 1,2 proc. Może być konieczne niewielkie zredukowanie tego _ - powiedział Ayrault w telewizji France 2. Francuski bank centralny poinformował w tym miesiącu, że w trzecim kwartale gospodarka odnotuje lekki ujemny wzrost, co osłabia nadzieje na ekonomiczne odrodzenie.

Jak podało wczoraj ministerstwo pracy, lipiec był kolejnym, 15 już miesiącem nieprzerwanego wzrostu bezrobocia do poziomu najwyższego od ponad 13 lat. Dane te podważają wiarygodność obietnic skutecznej walki z recesją, jakie przed swym majowym zwycięstwem wyborczym składał nowy socjalistyczny prezydent Francois Hollande.

Według sondażu, przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Ipsos, w sierpniu działalność szefa państwa akceptowało 44 proc. Francuzów, co w porównaniu z miesiącem poprzednim oznacza spadek o 11 punktów procentowych. Jest to popularność mniejsza od tej, jaką cieszył się poprzedni konserwatywny prezydent Nicolas Sarkozy na analogicznym etapie swej kadencji.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja wzywa do utworzenia rządu. Uzna go Hollande wystąpił z tym wezwaniem w dorocznym przemówieniu do ambasadorów Francji.
Nadchodzi fala zwolnień? Tłumaczą powody Zła koniunktura, spadek zamówień, kurczący się popyt sprawią, że francuskie firmy zaczną znów zwalniać pracowników - donosi Le Figaro.
W tej sprawie, Francuzi są zdecydowanie za Aż 72 procent Francuzów poparłoby organizację referendum w sprawie ustanowienia reguły wydatkowej.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz