Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.05.2005 13:59

Program brukselskich obchodów 25 - lecia "Solidarności"

Znany jest już program brukselskich obchodów 25 rocznicy powstania Solidarności. Odbędą się one na przełomie września i października, a ich realizacją zajmą się Polskie Radio SA oraz Telewizja Polska SA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem organizatorów, zbliżający się jubileusz jest jedną z ostatnich okazji, aby przypomnieć Europie, że bez Solidarności nie byłyby możliwe przełomowe wydarzenia w dziejach Europy: upadek systemu komunistycznego, zjednoczenie Niemiec w 1989 roku czy rozszerzenie Unii Europejskiej na wschód.

Program przedstawił pierwszy przywódca Solidarności, były prezydent Lech Wałęsa, który objął imprezę patronatem. Patronat sprawują także były premier i były szef dyplomacji - Jerzy Buzek i Bronisław Geremek. Inicjatorem obchodów w Brukseli jest Janusz Lewandowski, deputowany Parlamentu Europejskiego.

Obok koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej organizatorzy zaplanowali między innymi projekcje najsłynniejszych polskich filmów oraz wystawę plastyczną dokumentującą najważniejsze wydarzenia w dziejach Europy. W Universite Libre de Bruxelles odbędzie się konferencja naukowa z udziałem wielu osobistości ze świata nauki i polityki z całej Europy.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz