Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Program Grada przesunięty o tydzień

0
Podziel się:

Ministerstwa zgłosiły do projektu liczne uwagi. Trafi on pod obrady rządu w przyszłym tygodniu.

Program Grada przesunięty o tydzień
(kprm.gov.pl)

*Przygotowana przez ministra skarbuAleksandra Gradaaktualizacja programu prywatyzacji 3 sierpnia ponownie trafi pod obrady Komitetu Rady Ministrów - poinformował rzecznik MSP Maciej Wewiór. Dziś swoje uwagi do projektu zgłaszały inne resorty. *

_ - Inne resorty zgłosiły wątpliwości do legislacyjnych procedur tego programu, a nie jego zakresu. Ten tydzień przeznaczymy na rozmowy z tymi resortami. W przyszły poniedziałek sprawą zajmie się ponownie stały Komitet RM _ - powiedział PAP Wewiór.

PremierDonald Tuskpoinformował, że rząd najpóźniej za dwa tygodnie zajmie się listą przedsiębiorstw państwowych, które mają być sprywatyzowane. - _ Na razie nie ma takiej listy, jest materiał przygotowany przez ministra Grada _ - powiedział Tusk.

Zaktualizowany program prywatyzacji zakładaprzychody z prywatyzacji w wysokości 36,7 mld zł do końca 2010 roku. Lista kluczowych projektów obejmuje m.in. sektor energetyki i chemii oraz sprzedaż części udziałów Skarbu Państwa w spółkach giełdowych, w tym od 10 do 41 proc. akcji KGHM oraz części akcji Lotos.

Plan prywatyzacji do końca 2010 roku przewiduje prywatyzację co najmniej kilkunastu kluczowych spółek Skarbu Państwa, m.in. z branży energetycznej: Enei, firmy Tauron, PGE, Energi i ZE PAK oraz z sektora chemicznego: Ciechu, Zakładów Chemicznych Police, Zakładów Azotowych Puławy, Tarnów i Kędzierzyn. Zakłada również prywatyzację Giełdy Papierów Wartościowych i sprzedaż udziałów w spółkach TP, Pekao SA, LW Bogdanka, Ruch i Lotos.

W projekcie zaproponowano także przyjęcie zasady uzyskiwania bieżącej akceptacji Rady Ministrów dla prywatyzacji spółek w trudnej sytuacji ekonomicznej (gdy prywatyzacja może pomóc przedsiębiorstwu) oraz zagrożonych słabym zainteresowaniem inwestorów i ofertami niższymi od wycen.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)