Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mdm
04.02.2014 17:45

Program MdM. Od początku roku już blisko tysiąc wniosków

Z informacji BGK wynika, że do końca stycznia br. podpisano 17 umów o dofinansowanie na kwotę ponad 335 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Donat Brykczyński/Reporter)

Od początku roku do końca stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego zaakceptował 940 wniosków o dopłatę do kredytu na zakup pierwszego mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych - poinformował BGK. Wartość dofinansowania to ponad 20,9 mln zł.

Z tej kwoty - jak podkreślił BGK - ponad 20 mln zł pochodzi z budżetu na 2014 r., a ponad 900 tys. zł z limitu na 2015 r.

Od 2014 roku młodzi ludzie z pomocą państwa mogą zaciągać kredyty na zakup pierwszego mieszkania lub domu z rynku pierwotnego. Jeżeli banki przyznają kredyt na zakup lokalu, to po spełnieniu warunków określonych przez program _ Mieszkanie dla Młodych _ (MdM), BGK przydziela dofinansowanie do takiego kredytu.

O takie kredyty można się starać w PKO BP, Pekao SA, Alior Banku, Banku Ochrony Środowiska, Getin Noble oraz w dwóch bankach zrzeszających banki spółdzielcze - BPS i SGB.

Z informacji BGK wynika, że do końca stycznia br. podpisano 17 umów o dofinansowanie na kwotę ponad 335 tys. zł.

Zgodnie z przyjętą pod koniec września 2013 r. przez Sejm ustawą rodzina bezdzietna i singiel dostaną od państwa 10 proc. ceny mieszkania. Jeśli rodzina lub osoba samotna ma potomstwo, dofinansowanie wyniesie 15 proc. Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu lokalu urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko - można będzie liczyć na dodatkowe 5 proc. Dopłatą ma być objęte maksymalnie 50 m kw. mieszkania lub domu o powierzchni odpowiednio do: 75 m kw. i 100 m kw. Ponadto rodzina z trójką dzieci będzie mogła kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym o powierzchni większej o 10 m kw. niż przewiduje MdM. Dofinansowanie państwa dotyczy 50 m kw. lokalu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mdm, program MdM, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, nieruchomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz