Notowania

wiadomości
23-05-2006 (16:22)

Program Religi przyjęty

Ponad 5 dodatkowych miliardów złotych przeznaczy rząd na służbę zdrowia w przyszłym roku. Gabinet Kazimierza Marcinkiewicza w całości zaakceptował program przygotowany przez ministra zdrowia, Zbigniewa Religę.Zwiększenie nakładów na zdrowie jest niespotykane w ciągu ostatnich 16 lat – podkreśla premier.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 5 dodatkowych miliardów złotych przeznaczy rząd na służbę zdrowia w przyszłym roku. Gabinet Kazimierza Marcinkiewicza w całości zaakceptował program przygotowany przez ministra zdrowia, Zbigniewa Religę. Zwiększenie nakładów na zdrowie jest niespotykane w ciągu ostatnich 16 lat – podkreśla premier. *

Oprócz planowanego zwiększenia środków o ponad 5 mld zł od 2007 r. (ponad 1 mld. więcej, niż planował rząd) program Religi zakłada m.in. wprowadzenie ubezpieczenia pielęgnacyjnego na leczenie starszych osób (każdy podatnik będzie musiał przekazać na leczenie osób starszych, niedołężnych i przewlekle chorych 1% swoich zarobków), finansowanie drogich zabiegów z budżetu państwa, czy ustanowienie tak zwanego koszyka usług gwarantowanych.

"Większość postulatów strajkujących została spełniona. Proszę was. Wróćcie
* Posłuchaj relacji naszego reportera
do normalnej pracy" – apelował po posiedzeniu minister Religa.

Ponadto, w ciągu najbliższych trzech lat nakłady na służbę zdrowia sięgną 5 proc. PKB.

Zdaniem premiera Marcinkiewicza dodatkowe pieniądze pochodzą z dwóch źródeł. Pierwsze wynika ze wzrostu gospodarczego i zwiększonej składki. Drugie to urealnienie składek, które są pokrywane z budżetu za różne grupy społeczne, m.in. za bezrobotnych i rolników.

"Właśnie podjęliśmy decyzję o olbrzymim ciężarze finansowym, do końca się jeszcze z tym nie pogodziłam" – mówiła tymczasem wicepremier Zyta Gilowska.

Nakłady na zdrowie mają wzrosnąć od 1 stycznia.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz