Notowania

Programy lekowe. Mogą być problemy

Pacjenci korzystający z programów lekowych mogą mieć problemy po 1 lipca

Podziel się
Dodaj komentarz
(BrittanyC:::HaloPhotograp hy/CC/Flickr)

*Wszystko wskazuje na to, że pacjenci korzystający z programów lekowych mogą mieć problemy po 1 lipca. Jeśli szpitale nie będą miały podpisanych umów z NFZ na leczenie w ramach tych programów, nie będą miały pieniędzy na potrzebne leki. *

Procedura kontraktowania trwa 3 miesiące, a Narodowy Fundusz Zdrowia czeka na nową listę leków refundowanych, która ukaże się około 1 maja.

Resort zdrowia, który negocjuje ceny leków stosowanych w programach lekowych wysyła do Funduszu decyzje administracyjne, ale ten twierdzi, że zawierają one błędy, dlatego musi czekać na nowy wykaz leków refundowanych. Agnieszka Gołąbek - rzeczniczka resortu mówi, że na podstawie przesyłanych dokumentów Fundusz powinien rozpocząć procedurę kontraktowania.

_ - Te decyzje administracyjne, które mówią o wysokości ceny negocjowanej, są podstawą dla NFZ do przeprowadzenia procesu kontraktowania - _powiedziała Agnieszka Gołąbek.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI GOŁĄBEK:

(źródło: IAR)

Mecenas Łukarz Sławatyniec - specjalista z zakresu prawa farmaceutycznego zauważa, że między Narodowym Funduszem Zdrowia a resortem trwa obecnie spór o to, czy Fundusz może rozpocząć procedurę kontraktowania w oparciu o decyzje refundacyjne.

_ - Nowy wykaz leków refundowany obejmie również te najdroższe produkty. Następny wykaz będzie dopiero 1 maja, jeżeli prezez poczeka, to dwa miesiące mogą mu nie wystarczyć na podpisanie wszystkich umów - _przestrzega Łukasz Sławatyniec.

POSŁUCHAJ ŁUKASZA SŁAWATYŃCA:

(źródło: IAR)

Organizacje pacjentów, a przede wszystkim rodzice chorych dzieci, zaplanowali w związku z tym manifestację przed ministerstwem zdrowia, która odbędzie się 1 czerwca - poinformował Piotr Piotrowski, inicjator akcji. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia na razie nie chcą się w tej sprawie wypowiadać.

Czytaj więcej o liście leków refundowanych w Money.pl
Jest już nowa lista leków refundowanych. Zobacz Wykaz będzie obowiązywał od 1 marca, zapowiedział Bartosz Arłukowicz.
Szpitale mają ogromne problemy z lekami Szpitale mają ogromny problem z zakupem leków zgodnie z ustawą refundacyjną, która weszła w życie od nowego roku.
CBA zajmie się receptami? To żądania lekarzy Zdaniem lekarzy rozporządzenie ministra zdrowia sprzyja korupcji i oszustwom, chociaż mogłoby je wyeliminować.
Tagi: lista leków refundowanych, szpitale, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz