Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom odpiera zarzuty Mojzesowicza

0
Podziel się:

Minister Rolnictwa uważa, że spółki Ryszarda Krauzego są winne Agencji Nieruchomości Rolnych ok. 90 mln zł. Prokom Investments SA zaprzecza.

Prokom odpiera zarzuty Mojzesowicza
(PAP/Radek Pietruszka)
bFeHkEUR

"Pan Ryszard Krauze jak i niektóre spółki z Grupy Kapitałowej Prokom pozostają w sporze sądowym z Agencją Nieruchomości Rolnych SP co do zasad płacenia opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości. Powyższy spór trwa od 2001 roku i wynika z nieprawidłowego naszym zdaniem stosowania przez Agencję Nieruchomości Rolnych SP przepisów regulujących zasady pobierania i rozliczania tych opłat" - informuje Prokom.

"W sprawach, które zakończyły się rozstrzygnięciem korzystnym dla Agencji stosowne opłaty zostały wraz z odsetkami zapłacone. Pozostałe sprawy są wciąż przedmiotem postępowania sądowego i dopiero ostateczne rozstrzygnięcie przesądzi o tym czy i w jakiej wysokości Pan Ryszard Krauze i spółki z Grupy Kapitałowej Prokom staną się dłużnikami Agencji" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Krzysztofa Króla z Prokom Investments SA.

"Zwracamy więc uwagę, że rozstrzygnięcia w takich sprawach nie leżą w gestii Ministra Rolnictwa czy jakiegokolwiek innego urzędnika, lecz wyłącznie do sądów powszechnych oraz że Agencja zawsze kierowała do nas żądanie zapłaty w związku z nabyciem przez nas nieruchomości i nigdy w stosunku do nas nie miało miejsca jakiekolwiek umorzenie tych opłat czy rezygnacja z dochodzenia ich zapłaty" - informuje spółka.

bFeHkEUT

Prokom informuje, że Ryszard Krauze jak i spółki z Grupy Kapitałowej Prokom zapłaciły już łącznie ponad 70 milionów złotych opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości.

Zdaniem Prokomu zarzut ministra Mojzesowicza, że firma płaci żądane stawki dopiero po prawomocnych orzeczeniach sądowych jest nieuprawniony.

bFeHkEVu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)