Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 13:08

Prokurator stawia zarzuty kolejnemu byłemu funkcjonariuszowi UOP i ABW

Katowicka prokuratura okręgowa postawiła zarzuty byłemu wiceszefowi UOP-u, a potem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pułkownikowi Mieczysławowi Tarnowskiemu. Prokuratorzy zarzucają mu przekroczenie uprawnień służbowych i podżeganie do tego innych funkcjonariuszy publicznych oraz nakłanianie ich do bezprawnego pozbawienia wolności byłego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

O zarzutach poinformował sam podejrzany po wyjściu z przesłuchania. Prokuratorzy nie wyszli do oczekujących dziennikarzy. Wcześniej w związku z zatrzymaniem w 2002 roku ówczesnego szefa PKN Orlen takie samy zarzuty prokuratura postawiła byłemu szefowi zarządu śledczego UOP i ABW pułkownikowi Ryszardowi Bieszyńskiemu.
Pułkownik Tarnowski odmówił dzis składania wyjaśnień wyjasnień w prokuraturze. Powiedział, że czeka na pisemne uzasadnienie zarzutów.Wyraził nadzieję, że sprawa jak najszybciej trafi do sądu, przed którym będzie mógł wykazać że jest niewinny.
Wczoraj w związku z tym postępowaniem katowicka prokuratura postawiła zarzuty składania fałszywych byłemu szefowi gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Markowi Ungierowi. Dodatkowo zarzuciła mu także ujawnienie tajemnicy służbowej w innej sprawie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz