Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prostytucja zwiększy PKB Polski? Unijne wytyczne

Prostytucja zwiększy PKB Polski? Unijne wytyczne

Fot. The Intrepid Traveler/CC/Flickr

Dochody z prostytucji będą częścią PKB. Czarna gospodarka zwiększy polski Produkt Krajowy Brutto o 16 miliardów złotych. W przyszłym roku wszystkie kraje Unii Europejskiej będą wliczały do dochodu narodowego prostytucję, przemyt oraz produkcję i handel narkotykami.

Czarną gospodarkę w PKB będzie musiała uwzględnić również Polska - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej. Zmiana definicji zwiększy PKB i wpłynie na jego relację do długu. Może zmienić również wielkość naszej składki do Unii Europejskiej.

Dotychczas w większości krajów wliczana była tylko ta część nielegalnej działalności, która obejmowała produkcję i usługi ukrywane w całości lub w części przed organami administracji państwowej w celu unikania płacenia podatków, ceł, akcyzy czy składek na ubezpieczenia społeczne - wyjasnia gazeta.

- Teraz brana pod uwagę będzie również druga część szarej strefy, do której zalicza się między innymi nierząd, kontrabandę oraz narkobiznes - informuje Maria Jeznach, dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS. Wynika to z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 21 maja, które wejdzie w życie jesienią przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Dług publiczny przekroczył 57,3 proc. PKB
Oznacza to wzrost o 1,7 pkt. proc. w ujęciu kwartalnym i 1,2 pkt. proc. rok do roku - podał unijny urząd statystyczny.
Rostowski chce oszczędzać na bezrobotnych. Ma rację
Co roku na szkolenia i szukanie pracy dla bezrobotnych wydajemy miliardy złotych. Część tych pieniędzy wyrzucana jest w błoto.
Rządowi brakuje 25 mld złotych. Zabierze...
Wiemy, jak rząd będzie ratował budżet państwa. Kolejne sztuczki ministra Jacka Rostowskiego.
podatki, przemyt, prostytucja, czarna gospodarka
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
TomKs1
159.245.16.* 2013-07-23 08:48
W sumie, czemu nie? Przecież są to gałęzie gospodarki. A że nie poddane kontroli i regulacjom? Kiedyś wszystkie takie były.

Problem w tym, że nowy pomysł ma raczej poprawić statystyki i usprawiedliwić jeszcze większe zadłużanie państw. Dziwne, że Rostowski na to nie wpadł, nie musiałby teraz walczyć z "progiem ostrożnościowym".
ultramaryna
94.42.189.* 2013-07-23 08:11
i tak oto, do małżeństw homoseksualnych wspaniała Unia dodaje nam legalna prostytucję, narkobiznes, przemyty graniczne.
Nie zapomnijcie chłopcy tych co inaczej kochają zwierzątka, Im tez się należą konstytucyjne prawa podobne do tych jakie mają geje i lesbije, pedofile (tu zapewne zaraz obniżycie wiek inicjacji sexualnej).

Wspaniały rozwój duchowy !

Tak , ta trzeba wypędzić krzyż ze szkół a wprowadzić sodomitów europejskich. W Polsce mamy takich lobbystów, dla takich spraw. NAwet w Sejmie jest ich wystarczającą ilość aby wszystko przegłosować. PSL na wszystko sie zgodzi za swoje stołki !
2601
193.109.225.* 2013-07-23 07:53
tonący brzytwy się chwyta
Zobacz więcej komentarzy (4)