Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest Greenpeace na Morzu Barentsa. Rosja wciąż prowadzi śledztwo

0
Podziel się:

18 września ubiegłego roku Rosjanie zatrzymali na Morzu Barentsa 30-osobową załogę jednostki Arctic Sunrise.

Protest Greenpeace na Morzu Barentsa. Rosja wciąż prowadzi śledztwo
(Strocchi/CC/Flickr)

Rosja nie zrezygnowała ze śledztwa w sprawie akcji Greenpeace na platformie wiertniczej. Komitet Śledczy przedłużył postępowania do 24 lipca. Rosyjska straż przybrzeżna od 9 miesięcy przetrzymuje statek należący do ekologów.

18 września ubiegłego roku Rosjanie zatrzymali na Morzu Barentsa 30-osobową załogę jednostki Arctic Sunrise. Ekolodzy z Greenpeace próbowali zorganizować akcję protestacyjną w pobliżu platformy naftowej Prirazłomnaja. Zostali oskarżeni o piractwo i osadzeni w areszcie. Wśród aresztowanych był Polak Tomasz Dziemianczuk.

W grudniu na podstawie amnestii wszystkich zatrzymanych zwolniono. Jednak śledztwa nie umorzono. Nadal rosyjscy prokuratorzy badają zdarzenie i nie wykluczają skierowania sprawy do sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski ekolog dziś wraca do kraju Działacz ze statku Arctic Sunrise po 100 dniach wymuszonego pobytu w Rosji spotka się ze swoją żoną.
Rosja rozpoczęła wydobywanie ropy w Arktyce Rosja rozpoczęła wydobywanie ropy naftowej z dna Morza Ochockiego. Surowiec wydobywany jest na platformie Prirazłomnaja.
Dziemianczuk wróci do Warszawy już jutro 18 grudnia Duma Państwowa podjęła zainicjowaną przez prezydenta Władimira Putina uchwałę o amnestii, która objęła także działaczy Greenpeace'u.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)