Notowania

blokada dróg
05.03.2014 06:10

Protest producentów trzody chlewnej

Koło Siedlec producenci trzody chlewnej zablokują drogę protestując w ten sposób przeciwko biernej - ich zdaniem - postawie rządu i zbyt dużym restrykcjom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BartCo/iStockphoto)

Duże utrudnienia czekają dziś podróżujących drogą krajową numer 2 w stronę przejść granicznych z Białorusią w Koroszczynie i Terespolu.

O 10-tej koło Siedlec producenci trzody chlewnej zablokują drogę protestując w ten sposób przeciwko biernej - ich zdaniem - postawie rządu i zbyt dużym restrykcjom, jakie pojawiły się po wykryciu na Podlasiu dwóch dzików zarażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń.

W proteście wezmą udział m.in. rolnicy z kilku powiatów znajdujących się w tzw. strefie buforowej, którzy już od kilku tygodni mają problemy ze sprzedażą trzody. Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Tomasz Sprzączak z grupy producenckiej _ Schab-Rol _ ta sytuacja wymaga bardzo szybkiej i zdecydowanej interwencji państwa.

Jeden z organizatorów protestu, Leszek Wierzejski dodaje, że na skutek paniki która wybuchła po wprowadzeniu strefy buforowej, ceny trzody gwałtownie spadły w całym kraju a producenci ponoszą olbrzymie straty finansowe.

Protest odbędzie się w miejscowości Zbuczyn w powiecie siedleckim. Rolnicy zablokują tam drogę chodząc po przejściu dla pieszych. Manifestacja ma się zakończyć o 13-tej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rolnicy chcą rekompensat za niskie ceny Poprawy sytuacji w rolnictwie, a zwłaszcza rekompensat w związku z poniesionymi stratami wskutek spadku cen trzody domagało się prawie 200 rolników, którzy we wtorek protestowali w Bydgoszczy. Zażądali przybycia do nich wicepremiera Janusza Piechocińskiego.
Szykują się kolejne protesty rolników Na koniec lutego lub początek marca zaplanowano ogólnopolską akcję protestacyjną, w której wezmą udział rolnicy i NSZZ Solidarność.
Tagi: blokada dróg, hodowcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz