Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protest w Davos. Pochyłe piłkarzyki

0
Podziel się

Wielkie protesty alterglobalistów w Davos należą już do przeszłości. Ale wciąż pojawiają się niezadowoleni.

Protest w Davos. Pochyłe piłkarzyki
(Jolanda Flubacher/swiss-image.ch//CC/Flickr)
bDSfEPmd

Choć wielkie protesty alterglobalistów w Davos należą do przeszłości, co roku podczas Forum Ekonomicznego do miasteczka przyjeżdżają pojedyncze osoby, które sprzeciwiają się działaniom wielkich instytucji finansowych.

W tym roku szwajcarski alterglobalista Alec Gagneux ustawił przy głównej ulicy Davos niewielką grę _ w piłkarzyki _. Jak tłumaczy, gra celowo jest ustawiona tak, aby boisko było pochyłe. Ma to uświadomić bogatym ludziom jak trudno coś osiągnąć osobom i firmom, które konkurują w nierówny sposób z wielkimi koncernami:

- _ Mam tu małe boisko i zachęcam bogatych ludzi, aby ze mną zagrali stając po stronie, gdzie gra się pod górę. Chcę, aby zrozumieli co się dzieje, kiedy boisko jest nierówne, kiedy rynek nie jest sprawiedliwy. Zdecydowanie sprzeciwiam się nierównym zasadom gry _ - mówi Gagneux i podkreśla, że sprzeciwia się bogaceniu w sposób inny niż przez własny wysiłek.

bDSfEPmf

[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowak;dla;money;pl;davos;to;nuda;ale;prezydent;jedzie;,87,0,759383.html) Nowak dla Money.pl: "Davos to nuda". Ale prezydent jedzie.
- _ Sprzeciwiam się bogaceniu się ludzi, którzy nie pracują. Jeśli nie musisz pracować, aby zdobywać pieniądze, na przykład dostając odsetki, ktoś inny musi na to pracować. To jest powód, dlaczego ubogich jest coraz więcej,a fortuny są podwajane- _tłumaczy,

Szwajcarski alterglobalista podkreśla, że bogaci wyzyskując biednych szkodzą sami sobie. - _ Takie zachowanie jest głupie ze strony bogatych ludzi, ponieważ bogaci mają coraz więcej powodów do obaw. Jak widać w krajach północnej Afryki, bogaci boją się, kiedy biedni stają się agresywni - _wskazuje.

Alec Gagneux uważa, że pierwszym krokiem w kierunku stworzenia sprawiedliwych norm powinno być zlikwidowanie przywilejów podatkowych, które sprzyjają bogatym.

Czytaj w Money.pl

bDSfEPmG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)