Notowania

dziennikarze
15.10.2009 13:54

Protest włoskich dziennikarzy przeciwko zwolnieniom

Największa włoska agencja prasowa ANSA przerwała pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Na 48 godzin zawiesiła działalność największa włoska agencja prasowa ANSA. Powodem protestu dziennikarzy jest program reorganizacji, przewidujący zbiorowe zwolnienia.

Dyrekcja agencji planuje wysłanie na emeryturę siedemdziesięciu osób w wieku przedemerytalnym. Propozycję tę, wysuniętą niespodziewanie wczoraj, za nie do przyjęcia uznali zarówno pracownicy ANSY, jak i związek zawodowy włoskich dziennikarzy. Na znak protestu ogłoszono natychmiast 48-godzinny strajk. Rozpoczął się on dziś o siódmej rano, zakończy o tej samej godzinie w sobotę 17.

ANSA jest spółdzielnią. Jej udziałowcami są wydawcy 36 największych włoskich gazet codziennych. Agencja powstała zaraz po wojnie. Ma obecnie swoje biura w 22 miastach Włoch oraz w 78 krajach. Nadaje ponad dwa tysiące depesz dziennie, nie tylko po włosku, ale także w językach angielskim, arabskim, portugalskim i hiszpańskim.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Włochy: Senat przyjął ustawę przewidującą zwolnienia nauczycieli ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/wlochy%3Bsenat%3Bprzyjal%3Bustawe%3Bprzewidujaca%3Bzwolnienia%3Bnauczycieli,3,0,381443.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: dziennikarze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz