Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty na Ukrainie. 25 tysięcy studentów żąda umowy z UE

0
Podziel się

Wielotysięczny studencki Euromajdan w tym mieście trwa już siódmy dzień. We Lwowie przeszedł studencki marsz sprzeciwu wobec działań władz. Ukraina to Europa! - krzyczeli młodzi ludzie.

Protesty na Ukrainie. 25 tysięcy studentów żąda umowy z UE
(PAP/EPA)
bEqBYqkB

25 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło wczoraj we Lwowie w proteście przeciwko decyzji władz Ukrainy o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - podała stacja telewizyjna 5. Kanał.

Wielotysięczny studencki _ Euromajdan _ w tym mieście trwa już siódmy dzień.

Podobnie jest w Iwano-Frankowsku, gdzie - jak informuje z powołaniem na milicję agencja Interfax-Ukraina - w demonstracjach wzięło udział ok. 5 tysięcy młodych ludzi.

bEqBYqkD

W mieście tym przeszedł także studencki marsz sprzeciwu wobec działań władz. _ Ukraina to Europa! _, _ Wyszli studenci - wychodźcie i wy _ - krzyczeli jego uczestnicy do przechodniów.

We Lwowie protestujący rozgrzewali się, śpiewając i podskakując w rytm muzyki. Ze studentami na ulice wyszli restauratorzy z ciepłym jedzeniem dla uczestników akcji.

Jedna z restauracji oferowała _ Naleśniki z Unii Celnej _, tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan, które podawał przebrany w strój niedźwiedzia młody człowiek z bałałajką. 5.Kanał relacjonuje, że danie to cieszyło się małą popularnością.

Oczekiwano, że umowa stowarzyszeniowa z Kijowem zostanie podpisana na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Jednak władze w Kijowie ogłosiły w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy wyjaśnił, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

bEqBYqkJ

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m94085.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;stowarzyszeniowa;ukrainy;janukowycz;kiedys,230,0,1429990.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Umowy stowarzyszeniowej nie będzie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/0/m290048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protesty;na;ukrainie;przeslonia;szczyt;partnerstwa;wschodniego,171,0,1429931.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szczyt w Wilnie w cieniu protestów na Ukrainie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m277249.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;ukraina-ue;jesli;nie;teraz;to;kiedy,98,0,1423202.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina w UE. Jeśli nie teraz, to kiedy?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m87163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unijna;umowa;stowarzyszeniowa;z;ukraina;jest;wymierzona;w;rosje,210,0,1286354.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Unijna umowa jest wymierzona w Rosję?
bEqBYqle
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)