Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty na ukrainie
01.02.2014 15:30

Protesty na Ukrainie. Kliczko wzywa do dalszej walki

- Bez walki nie odniesiemy zwycięstwa, dlatego musimy walczyć o nasz kraj. I zwyciężymy - powiedział Kliczko na wiecu zorganizowanym w Monachium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MAKSIM MARUSENKO)

Jeden z liderów ukraińskiej opozycji, były bokser zawodowy Witalij Kliczko wezwał dziś w Monachium swoich zwolenników do kontynuowania walki o europejską przyszłość Ukrainy.

_ Bez walki nie odniesiemy zwycięstwa, dlatego musimy walczyć o nasz kraj. I zwyciężymy _ - powiedział Kliczko na wiecu zorganizowanym w śródmieściu stolicy Bawarii. _ Chcemy być nowoczesnym europejskim krajem z bezpieczną przyszłością _ - dodał szef partii Udar.

W wiecu uczestniczyło kilkaset osób.

Dziś po południu Kliczko weźmie udział w dyskusji w ramach Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W części dotyczącej sytuacji na Ukrainie uczestniczyć będą też minister spraw zagranicznych Ukrainy Leonid Kożara, politolog Zbigniew Brzeziński, deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej Leonid Słucki i prezydent Rumunii Traian Basescu.

Na Ukrainie od listopada trwają protesty po niepodpisaniu przez prezydenta Wiktora Janukowycza, pod naciskiem Rosji, umowy o stowarzyszeniu z UE. Demonstracje przemieniły się w antyrządowe zamieszki. W starciach demonstrantów z siłami MSW Ukrainy śmierć poniosło kilka osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz