Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Milicja wypchnęła demonstrantów z miasteczka namiotowego

0
Podziel się:

Milicja otoczyła miasteczko, znajdujące się na ulicy Luterańskiej, poza Majdanem, i ok. godz. 3.30 czasu miejscowego (2.30 czasu polskiego) kordon milicjantów zaczął napierać na manifestantów.

Protesty na Ukrainie. Milicja wypchnęła demonstrantów z miasteczka namiotowego
(PAP/EPA)

Siły wojsk wewnętrznych ukraińskiego MSW i milicyjnego specnazu Berkut w nocy wypchnęły zwolenników opozycyjnej partii Swoboda z ich miasteczka namiotowego w Kijowie za pomocą tarcz, ale bez użycia pałek.

Milicja otoczyła miasteczko, znajdujące się na ulicy Luterańskiej, poza Majdanem, i ok. godz. 3.30 czasu miejscowego (2.30 czasu polskiego) kordon milicjantów zaczął napierać na manifestantów stojących przed jedną z barykad.

Ok. godz. 4 oddziały milicji i demonstranci stali naprzeciwko siebie. Protestujący skandowali _ Chwała Ukrainie _ i odśpiewali ukraiński hymn państwowy. Wśród demonstrantów byli deputowani do Rady Najwyższej (parlamentu).

Po krótkim czasie większość protestujących wycofała się i udała w kierunku Majdanu.

Wcześniej tej samej nocy jednostki specjalne milicji odepchnęły demonstrantów zgromadzonych przy barierkach blokujących wylot ul. Bankowej, która prowadzi do siedziby prezydenta Wiktora Janukowycza. Kilka godzin wcześniej wyłączono prąd w siedzibie kijowskiego magistratu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)