Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Są sygnały o pogarszaniu się sytuacji na Ukrainie

0
Podziel się:

Uczestniczący w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef francuskiej dyplomacji potępił działania, których usprawiedliwić się nie da, a które są wymierzone w ludność cywilną na Ukrainie.

Protesty na Ukrainie. Są sygnały o pogarszaniu się sytuacji na Ukrainie
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius oświadczył dziś w Monachium po spotkaniu z liderami ukraińskiej opozycji Witalijem Kliczką i Arsenijem Jaceniukiem, że nadchodzą niepokojące sygnały o pogarszaniu się sytuacji na Ukrainie.

Uczestniczący w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef francuskiej dyplomacji potępił _ działania, których usprawiedliwić się nie da, a które są wymierzone w ludność cywilną _ na Ukrainie. Potępił również wypowiedzi przedstawicieli władz sugerujące wprowadzenie stanu wyjątkowego w tym kraju.

Fabius zażądał też _ niezwłocznego zaprzestania stosowania przemocy _. _ Wyciągniemy wszelkie konsekwencje, jeśli tego rodzaju praktyki będą kontynuowane _ - ostrzegł minister. Kliczko i Jaceniuk _ życzą sobie zastosowania sankcji europejskich _ - podkreślił Fabius po spotkaniu z ukraińskimi opozycjonistami.

Fabius spotkał się także w Monachium ze swym ukraińskim odpowiednikiem Leonidem Kożarą.

Na Ukrainie trwają od listopada demonstracje zwolenników integracji tego kraju z UE, które przerodziły się w antyrządowe zamieszki. Manifestanci domagają się ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza, który odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE i dopuścił do użycia siły przez milicję wobec pokojowych manifestantów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)