Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w egipcie
17.08.2013 08:40

Protesty w Egipcie. Tragiczny bilans ofiar

Powołując się na lekarzy portal internetowy youm7 podał liczbę ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Krwawe zajścia w Egipcie we wczorajszy dzień gniewu zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego spowodowały ponad sto ofiar śmiertelnych - poinformowały egipskie media.

Powołując się na lekarzy portal internetowy youm7 podał, iż tylko w położonej nad Morzem Śródziemnym Aleksandrii w starciach policji z sięgającymi po przemoc demonstrantami zginęło dziś w nocy na sobotę 25 ludzi, a około stu innych zostało rannych.

W Kairze, w El Arisz na Synaju i w kilku prowincjach delty Nilu w trakcie ulicznych protestów oraz ataków islamistów na budynki publiczne śmierć poniosło około 80 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
"Marsz gniewu" w Egipcie. Dziś może być krwawo _ Mimo że odczuwamy ból i żal z powodu straty naszych męczenników, ostatnia zbrodnia sprawców zamachu stanu wzmogła naszą determinację, by z nimi skończyć _.
Strzelanina na placu Tahrir w Kairze Strzały padły z dwóch półciężarówek. Świadkowie mówią, że słyszeli ogień z broni automatycznej.
Wypowiedź Obamy zachęca do przemocy? Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się odsunięty od władzy i znajdujący się w areszcie Mursi, zwołuje jego zwolenników na, jak to nazywa, piątek gniewu.
Tagi: protesty w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz