Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Niemczech. Też są oburzeni

0
Podziel się:

We Frankfurcie trwa pokojowa manifestacja w pobliżu siedziby Europejskiego Banku Centralnego.

Protesty w Niemczech. Też są oburzeni
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Ponad 10 tys. osób demonstruje we Frankfurcie nad Menem i Berlinie przeciwko dominacji banków - informuje niemiecka policja. Demonstracje są zainspirowane nowojorskim ruchem _ Okupuj Wall Street _.

We Frankfurcie, który jest centrum finansowym kontynentalnej Europy, trwa pokojowy protest w pobliżu siedziby Europejskiego Banku Centralnego.

W Berlinie demonstranci utworzyli ludzki łańcuch wokół niektórych instytucji rządowych, domagając się położenia kresu spekulacjom finansowym i wzywając rząd do zlikwidowania wielkich banków.

Organizatorzy twierdzą, że w Berlinie demonstruje około 8 tys. osób, a we Frankfurcie 10 tysięcy.

Czytaj więcej na temat Oburzonych w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t74954.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;londynskim;city;wciaz;demonstruja;to;jeszcze;nie;koniec,223,0,936927.html) To nie koniec okupacji dzielnicy finansów Londyńska akcja oburzonych nie zakończyła się po wczorajszym wiecu przed katedrą św. Pawla w City.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t161127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oburzeni;wychodza;na;ulice;tysiaca;miast;nadciaga;rewolucja,73,0,936521.html) Trwa oblężenie europejskich stolic. Nadciąga rewolucja? Nie obyło się bez aktów wandalizmu. W Rzymie manifestanci podpalali samochody i zniszczyli witrynę banku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t111455.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;oburzonych;dotarl;do;belgii,135,0,932231.html) "Oburzeni" już w Brukseli. Będą protesty? Blisko 150 członków ruchu z Hiszpanii, Francji i Holandii rozbiło obóz w stolicy Unii Europejskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)