Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Wenezueli. Setki tysięcy ludzi na ulicach stolicy

0
Podziel się:

Uczestniczą w nich zarówno przeciwnicy,
jak i zwolennicy władz.

Protesty w Wenezueli. Setki tysięcy ludzi na ulicach stolicy
(PAP/EPA)
bEJmKNyZ

Uczestniczą w nich zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy władz. We wschodniej części Caracas co najmniej 50 tys. osób odpowiedziało na apel gubernatora stanu Miranda i głównego przywódcę opozycji, Henrique Caprilesa Radonskiego.

Domagały się one rozbrojenia sprzyjających władzom bojówek i protestowały przeciw pogarszającej się sytuacji gospodarczej kraju. Tymczasem w centrum stolicy minifestowało kilkadziesiąt tysięcy ubranych na czerwono i różowo zwolenników władz. Z kwiatami w rękach potępiali przemoc i szkody dokonane w czasie studenckich manifestacji z ostatnich dni.

W czasie wyemitowanego w czasie marszu wystąpienia prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wezwał do zorganizowania "narodowej konferencji pokojowej" w celu zneutralizowania bojówek. Zaprosił opozycję do dialogu.

bEJmKNzb

Manifestacje odbyły się także w innych miastach: Meridzie (na zachodzie), Puerto La Cruz (na północnym wschodzie) i Puerto Ordaz (na południu). Nie doszło do incydentów.

Liczba ofiar śmiertelnych trwających od początku lutego niepokojów w Wenezueli wzrosła już do 10. Około 100 odniosło obrażenia.

Opozycja oskarża rząd prezydenta Nicolasa Maduro o spowodowanie bardzo wysokiej inflacji, dotkliwych braków w zaopatrzeniu rynku wskutek stosowania polityki niskich cen na podstawowe artykuły żywnościowe sprzedawane w ubogich dzielnicach miast i stosowanie represji wobec przeciwników politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJmKNzh
bEJmKNzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)