Notowania

włochy
25.12.2011 06:47

Protesty we Włoszech, przeciw oszczędnościom

Liderzy skłóconych dotąd związków zawodowych połączyli siły i wyszli na ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Przywódcy trzech największych włoskich central związkowych spotkali się w Wigilię przed siedzibą Izby Deputowanych w Rzymie na kolejnej pikiecie przeciwko programowi oszczędnościowemu gabinetu Mario Montiego (na zdjęciu). Liderzy związkowi uważają pakiet antykryzysowy za niesprawiedliwy.

Liderzy lewicowej centrali Cgil, Susanna Camusso, centrowej Cisl, Raffaele Bonanni i socjalistycznej, Uil Luigi Angeletti po latach podziałów i sporów ideologicznych ponownie połączyli siły, by dać wyraz niezadowoleniu z programu oszczędności, szacowanego na 30 miliardów euro. Oszczędności w zamierzeniach rządu Maria Montiego mają doprowadzić do równowagi w zadłużonych obecnie finansach publicznych w 2013 roku.

Zdaniem związkowców uchwalony przed świętami przez parlament pakiet, który w 90 procent, jak oceniono, polega na wprowadzeniu nowych opłat i podatków oraz podniesieniu podatków już istniejących, a także na gruntownej reformie systemu emerytalnego, uderzy przede wszystkim w ludzi pracy i emerytów.

_ - Będziemy kontynuować nasze wspólne inicjatywy wraz ze wznowieniem prac przez rząd po świątecznej przerwie _ - zapowiedziała Camusso. Wyraziła przekonanie, że trzeba znaleźć sprawiedliwsze rozwiązanie kwestii emerytur oraz podjąć dyskusję na temat metod ożywienia gospodarczego i wypracowania bodźców na rzecz zatrudnienia.

_ - Jeśli rząd zamierza podążać prosto tą drogą bez żadnej dyskusji z siłami społecznymi, to napotka na poważne przeszkody _ - ostrzegła przywódczyni Cgil, największej centrali we Włoszech. Lider centrali Uil, Luigi Angeletti, stwierdził: _ Nie chcemy przekonać się, że jedyna reforma, jaką przeprowadzi się we Włoszech, będzie dotyczyć emerytur _.

Czytaj więcej wiadomości z Włoch w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t197867.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/monti;chce;przywolac;do;porzadku;rynki;ktore;oszalaly,218,0,983770.html) Chce poskromić rynki, jak "dzikie bestie" Premier Włoch stwierdził, że trzeba _ poskromić _ rynki finansowe, które nazwał _ dzikimi bestiami _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t197676.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/monti;bez;pakietu;oszczednosciowego;podzielibysmy;los;grecji,34,0,982562.html) Bez tego byliby jak Grecja. A chcą zarządzać Podczas spotkania z prasą zagraniczną w Rzymie szef włoskiego rządu mówił o potrzebie przywrócenia wiarygodności Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t195894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/monti;daje;wlochom;przyklad;jak;oszczedzac,106,0,977770.html) Nowy premier daje przykład, jak oszczędzać Nowy premier Włoch nie przestaje zaskakiwać swoich rodaków. Mario Monti dał dziś kolejny przykład skromności i oszczędności, wracając po weekendzie z Mediolanu do stolicy pociągiem.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz