Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty związkowców. RPO apeluje o pokojowy przebieg

0
Podziel się:

Dziś odbędzie się ich sześć. Zaplanowano m.in. pikiety przed niektórymi ministerstwami. Po południu zostanie rozbite miasteczko namiotowe przed Sejmem.

Protesty związkowców. RPO apeluje o pokojowy przebieg
(Adam Grabowski/REPORTER)
bESXfoVx

Rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz apeluje o pokojowy przebieg protestów związków zawodowych. Dziś w Warszawie rozpoczynają się demonstracje, organizowane w sprzeciwie wobec rządowych zmian w prawie pracy.

Związkowcy protestują między innymi przeciwko elastycznemu czasowi pracy i wydłużeniu wieku emerytalnego. Irena Lipowicz powiedziała w radiowej Trójce, że wolność zgromadzeń i prawo związków zawodowych do protestów jest zagwarantowane przez polską konstytucję. Zwróciła jednak uwagę, że manifestacje powinny być organizowane tak, by jak najmniej przeszkadzać mieszkańcom miasta.

Irena Lipowicz dodała, że rzecznik praw obywatelskich nie ma możliwości, by na bieżąco monitorować przebieg demonstracji. Można natomiast do niego zgłaszać przypadki naruszenia praw obywatelskich podczas protestów. - _ Takie zawiadomienia będą weryfikowane _- powiedziała Irena Lipowicz.

bESXfoVz

W ciągu najbliższych czterech dni zostanie zorganizowanych 17 manifestacji. Tylko dziś odbędzie się ich sześć. Zaplanowano pikiety przed niektórymi ministerstwami. Po południu zostanie rozbite miasteczko namiotowe przed Sejmem, w którym jutro i pojutrze będą odbywały się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Dni Protestu" utrudnią komunikację w stolicy Dzisiaj rozpoczynają się czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu.
Zmiany czasu pracy będą cofnięte? Ministerstwo pracy rozważa poddanie pod dyskusję propozycji zmian, dotyczących elastycznego czasu pracy. To reakcja resortu na krytykę związków zawodowych.
Planują mocne "przywalenie" rządowi Jak zaznacza jeden z czołowych polityków koalicji, takie akcje niczego dobrego Polsce nie przynoszą.
bESXfoWa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)