Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reforma służby zdrowia
22.02.2011 10:50

Prywatne szpitale protestują przeciw reformie

Są zdania, że komercjalizacja jest zagrożeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

*Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych zapowiada protest w sprawie cennika usług komercyjnych wprowadzanego w skomercjalizowanych szpitalach publicznych. Chodzi o - jak twierdzą członkowie stowarzyszenia - zaniżone ceny usług komercyjnych w tych szpitalach. *

Przedstawiciele prywatnych placówek medycznych są zdania że rozpoczęta komercjalizacja dużych szpitali publicznych jest dla nich zagrożeniem.

Według prezesa Stowarzyszenia Andrzeja Sokołowskiego, ceny tych usług są zaniżone bo nie uwzględniają drogiego sprzętu w tych szpitalach.

Sokołowski podkreślił, że szpital publiczny przekształcając się w spółkę przejmuje drogi sprzęt i budynki oraz może otrzymać pomoc publiczną dlatego ceny proponowanych w nim usług komercyjnych nie są rynkowe.

Szpitale publiczne korzystają z możliwości przekształcenia się w spółki prawa handlowego by pozbyć się długów. Zadłużenie wszystkich szpitali publicznych w Polsce wynosi 10 miliardów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/samorzady;splaca;dlugi;szpitali;nikogo;nie;strasze,241,0,688625.html) Samorządy spłacą długi szpitali? "Nikogo nie straszę" Minister zdrowia zapowiada, że w przyszłym tygodniu rząd rozpocznie prace nad pakietem ustaw zdrowotnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t89632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/plan;b;dla;szpitali;rzad;wyznaczy;koniec,58,0,775226.html) Plan B dla szpitali. Rząd wyznaczy koniec Według styczniowych danych, w BGK ocenianych jest 29 wniosków w sprawie restrukturyzacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t99254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;ma;pomysl;na;reforme;sluzby;zdrowia,141,0,641165.html) Komorowski ma pomysł na reformę służby zdrowia Prezydent-elekt zaprosi opozycję na rozmowy.
Tagi: reforma służby zdrowia, szpital, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz