Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prywatne szpitale są za drogie

0
Podziel się

Gigantyczne inwestycje w prywatne szpitale okazują się niewypałem. Na zabiegi stać tylko wąską grupę Polaków.

Prywatne szpitale są za drogie
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)
bDAcxhud

Gigantyczne inwestycje w prywatne szpitale okazują się niewypałem. Na zabiegi stać tylko wąską grupę Polaków.

Za wycięcie wyrostka trzeba zapłacić w prywatnym szpitalu około 3 i pół tysiąca złotych, migdałków aż 2 tysiące 400 złotych - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Bardziej skomplikowane zabiegi, na przykład operacja stawu biodrowego to wydatek od 11 do 29 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć koszty pobytu w szpitalu, sięgające 550 złotych za dobę.

Gazeta zauważa, ze spółki, które liczyły, że Polacy będą wydawać tysiące za poskładanie złamanej nogi, mają teraz problemy. Według gazety, nawet zamożne osoby najpierw sprawdzają, jak długo trzeba czekać na operację finansowaną przez NFZ i decydują się na wydanie pieniędzy tylko wtedy, gdy kolejka jest bardzo długa.

bDAcxhuf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t86061.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalska;sluzba;zdrowia;tonie;w;dlugach,32,0,916512.html) W tym kraju co trzeci szpital zbankrutował Portugalskie szpitale oraz ośrodki zdrowia coraz bardziej odczuwają brak leków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t155834.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielkie;demonstracje;przeciwko;drozyznie,228,0,902884.html) Wielkie demonstracje przeciwko drożyźnie Nawet milion osób miało wyjść na ulice izraelskich miast. Najwięcej demonstrantów, bo ponad 300 tysięcy, zebrało się w Tel Awiwie.
bDAcxhuG
KOMENTARZE
(0)