Notowania

jsw
04.05.2011 16:19

Prywatyzacja JSW możliwa w czerwcu

Pracownicy JSW, którzy żądają podwyżek i nie zgadzają się na prywatyzację spółki od dziś prowadzą strajk włoski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister gospodarki uważa, że jest jeszcze możliwość przeprowadzenia w czerwcu prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, o ile uda się osiągnąć kompromis z protestującymi górnikami. Pracownicy JSW, którzy żądają podwyżek i nie zgadzają się na prywatyzację spółki od dziś prowadzą strajk włoski.

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział Polskiemu Radiu, że aby debiut spółki na giełdzie mógł odbyć się 30 czerwca - jak chce Ministerstwo Skarbu, niezbędne jest wypracowanie kompromisu z górnikami. - _ Liczę, że związku stonują swoje podejście _ - mówi wicepremier.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Związkowcy domagają się między innymi gwarancji pracowniczych oraz gwarancji, że proponowany przez resort skarbu państwa pakiet związany z wejściem spółki na giełdę ma podstawy prawne i faktycznie zostanie zrealizowany.

Zgodnie z zapewnieniami ministra Skarbu, Aleksandra Grada akcje spółki mają otrzymać także pracownicy do tego nieuprawnieni, czyli ci którzy zostali zatrudnieni po 1993 roku. Waldemar Pawlak twierdzi, że nie stoi po stronie górniczych związków zawodowych, ale wytyka błędy Ministerstwu Skarbu.

- _ Zabrakło dobrej komunikacji, przekazania pracownikom pozytywnych informacji. Nie chodzi o to, by sprzedawać za każdą cenę, ale by sprzedawać dobrze _ - mówi Pawlak.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Związkowcy postanowili, że jedyne rozmowy w jakich będą uczestniczyć to te, które prowadzone są w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego - wynika z wypowiedzi Bronisława Steca z międzyzakładowego komitetu protestacyjnego w JSW.
Jutro górnicy mają rozpocząć dwugodzinne strajki na każdej zmianie. Obie formy protestu mają być kontynuowane do podpisania porozumienia. Także jutro ma się odbyć kolejna tura negocjacji w ramach Komisji Dialogu Społecznego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;pisze;listy;do;gornikow;z;jsw,3,0,823043.html) Grad pisze listy do górników z JSW Minister Skarbu Państwa przekonuje protestujących, że _ zasługują na wyjątkowe rozwiązania _. Jak twierdzi takie są propozycje rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t17660.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;wloski;w;jsw;przeciw;dzikiej;prywatyzacji,173,0,822701.html) Strajk włoski w JSW przeciw "dzikiej prywatyzacji" Związkowcy domagają się gwarancji pracowniczych i podwyżki płac.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t138486.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koalicja;peka;po;i;psl;kloca;sie;o;prywatyzacje;jsw,224,0,820960.html) Koalicja pęka? PO i PSL kłócą się o prywatyzację JSW Zdaniem opozycji rząd prywatyzuje chaotycznie, _ tylko dlatego, że potrzebuje pieniędzy _. Górnicy znowu grożą strajkiem generalnym.
Tagi: jsw, prywatyzacja, jastrzębska, sprzedaż, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz