Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja Lotosu. Rząd tworzy plan

0
Podziel się:

Plan prywatyzacji na lata 2012 i 2013 powstaje w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Prywatyzacja Lotosu. Rząd tworzy plan
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJDySpx

Rząd szykuje wykaz spółek, w których pozbędzie się udziałów w tym roku i w roku przyszłym. Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz ujawnia plany wobec Lotosu.

_ Obecnie w Ministerstwie Skarbu Państwa trwają prace nad Planem prywatyzacji na lata 2012-2013, który będzie określać ramowe założenia polityki prywatyzacyjnej oraz wykaz podmiotów z udziałem Skarbu Państwa, które zostały wyselekcjonowane do objęcia procesami przekształceń własnościowych _ - napisał Tomczykiewicz w odpowiedzi na interpelację poselską.

Dodał, że w spółkach o istotnym znaczeniu dla Skarbu Państwa utrzymane zostaną pakiety większościowe lub pozwalające zachować władztwo korporacyjne.

bEJDySpz

_ W projekcie dokumentu nie znajdują się zapisy dotyczące prywatyzacji Grupy Lotos SA _ - poinformował.

Około połowy stycznia tego roku minister skarbu Mikołaj Budzanowski zapowiedział, że MSP będzie poszukiwać inwestora strategicznego dla Grupy Lotos.

_ - W dalszym ciągu, w zależności od sytuacji na rynku, będziemy poszukiwać inwestora strategicznego dla Grupy Lotos. Bierzemy pod uwagę różne scenariusze - zarówno regionalne, jak i te, które mogą wynikać z synergii między rafinerią Lotos a polskimi spółkami z tego sektora _ - informował wówczas minister.

Na pytanie, kiedy mogłoby dojść do dalszej prywatyzacji Lotosu, minister odpowiedział, że będzie oczekiwał, aż Lotos przedstawi plany dotyczące dalszego wydobycia.

bEJDySpF

_ - Dla Lotosu 2012 rok będzie sprawdzianem możliwości wydobycia ropy naftowej na morzu, jak i gazu, bo przypominam, że Lotos ma 7 koncesji na prowadzenie poszukiwań łupków, również szukamy partnera branżowego, aby wspomóc działania w zakresie poszukiwań _ - mówił wówczas.

Czytaj więcej o prywatyzacji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestorzy;maja;wiecej;czasu;zmiana;terminu;dla;lotosu,101,0,966501.html) Prywatyzacja Lotosu się przeciąga. Oferty do... Ministerstwo Skarbu Państwa wydłużyło termin składania ofert w procesie prywatyzacji grupy Lotos do 20 grudnia 2011 roku - poinformowało MSP w komunikacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t90201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos;zostanie;pod;kontrola;skarbu;panstwa,241,0,923889.html) Lotos zostanie pod kontrolą Skarbu Państwa Taką deklarację złożył minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;przeciw;prywatyzacji;to;srebra;narodowe,165,0,921253.html) Orlen, Lotos, PZU. "Klejnoty w polskiej koronie" Prezes PiS skrytykował też działania rządu w sprawie negocjacji pakietu klimatycznego.
bEJDySqa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)