Notowania

prywatyzacja pkp cargo
03.04.2012 11:20

Prywatyzacja PKP Cargo. Skarb państwa zachowa udziały

Prywatyzacja PKP Cargo nastąpi przez sprzedaż inwestorowi strategicznemu pakietu 50 proc. plus jednej akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

*Skarb Państwa chce zachować pośrednią kontrolę nad PKP Cargo po zakończeniu prywatyzacji spółki - poinformował wiceminister transportu Andrzej Massel w odpowiedzi na interpelację poselską. *

Massel podtrzymał jednocześnie, że prywatyzacja PKP Cargo nastąpi przez sprzedaż inwestorowi strategicznemu pakietu 50 proc. plus jednej akcji spółki.

_ - W trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia PKP SA oraz Skarb Państwa zachowują pełny wpływ na to, kto zostanie inwestorem strategicznym. Jednocześnie PKP SA zagwarantuje sobie w umowie prywatyzacyjnej zawartej z inwestorem strategicznym istotne uprawnienia w zakresie wpływu na zarządzanie PKP Cargo SA, które zostaną wpisane do statutu spółki _ - napisał wiceminister.

_ - Dzięki temu PKP SA i pośrednio Skarb Państwa nie utraci kontroli nad podmiotem o największym udziale w rynku kolejnych przewozów towarowych w Polsce _ - dodał.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi w Unii Europejskiej - po Deutsche Bahn. Na początku marca 2011 r. rząd zdecydował, że przedsiębiorstwo zostanie sprywatyzowane przy udziale inwestora strategicznego, któremu zostanie zaoferowany większościowy pakiet 50 proc. plus jedna akcja. Memoranda informacyjne spółki pobrało ponad 50 podmiotów, a oferty wstępne złożyło ponad 10 potencjalnych inwestorów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany na PKP. Koleje obniżają ceny biletów Pasażerowie korzystający z tras, na których trwają prace modernizacyjne muszą zwrócić uwagę na godziny przyjazdów i odjazdów pociągów.
Takie zmiany czekają PKP już 5 kwietnia Minister Nowak o zarządzie kolei: _ To ludzie porządni, ale... _
Rozkład jazdy PKP. Do Krakowa będzie szybciej Linia z Sosnowca Jęzora do Krakowa Towarowego zostanie przebudowana - od nowa powstaną tory, perony, wiadukty, system sterowania ruchem kolejowym, oświetlenie i sieć trakcyjna.
Tagi: prywatyzacja pkp cargo, pkp cargo, pkp, skarb państwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz