Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rpp
06.05.2014 08:10

Przed nami decyzja w sprawie stóp procentowych

Rada rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie. Zobacz prognozy ekonomistów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/Reporter)
na zdjęciu Marek Belka, przewodniczący RPP

Stopy procentowe się nie zmienią - prognozują ekonomiści. Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja w tej sprawie. Jak długo stopy pozostaną na obecnym poziomie? O to ekspertów pytał Arkadiusz Augustyniak.

Analityk finansowy ING TFI Paweł Cymcyk przypomina, że sami członkowie RPP zapowiadali, że wysokości stóp nie zmienią przynajmniej do końca września. Jego zdaniem w lipcu, kiedy Narodowy Bank Polski opublikuje projekcję inflacji i wzrostu PKB, członkowie Rady poinformują, czy jest możliwość zmiany wysokości stóp w tym roku.

Paweł Cymcyk uważa, że poprawa sytuacji gospodarczej w Polsce skłoni RPP do jednej podwyżki stóp w ostatnim kwartale, a do kolejnych dojdzie w 2015 roku.

Bardziej ostrożna w prognozach jest główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek, która prognozuje, że prawdopodobnie mamy przed sobą kilka miesięcy spokoju, a o pierwszych podwyżkach stóp powinniśmy usłyszeć w pierwszym kwartale 2015 r. Jej zdaniem może to być marzec.

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 2 i pół procent. Decyzję Rady poznamy w środę.

Czytaj więcej w Money.pl
Przed nami decyzja w sprawie stóp procentowych Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 2 i pół procent. Co czeka kredytobiorców?
Jest decyzja w sprawie stóp procentowych Sprawdź, kiedy znów zapłacimy więcej za kredyty, a oprocentowanie lokat zacznie rosnąć.
Decyzje RPP. Zobacz, jak odbiją się na złotym Zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się obniżki stóp procentowych do poziomu 2,50 proc.
Tagi: rpp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz