Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedsiębiorcy na Majdanie czekają na weto prezydenta

0
Podziel się

Firmy są niezadowolone z przepisów fiskalnych.

Przedsiębiorcy na Majdanie czekają na weto prezydenta
(PAP/EPA)
bEiBknNh

Ukraińscy przedsiębiorcy, niezadowoleni z zaostrzenia przepisów fiskalnych, spędzili noc z poniedziałku na wtorek na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie i chcą tam pozostać aż do zawetowania przez prezydenta niekorzystnego dla nich kodeksu podatkowego.

Około 200-osobowa grupa przedstawicieli małego i średniego biznesu zajmuje Majdan mimo padającego deszczu i niskiej temperatury, która we wtorek rano wynosiła około sześciu stopni Celsjusza.

Przedsiębiorcy nocowali w rozbitych na placu siedmiu namiotach. W obawie przed interwencją milicji, która dysponuje sądowym zakazem prowadzenia w tym miejscu masowych akcji, poprosili o pomoc opozycyjnych deputowanych do parlamentu. Dyżurowali oni z nimi na Majdanie przez całą noc.

bEiBknNj

[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t94085.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przedsiebiorcy;wyszli;na;ulice;prezydent;ma;czas;do;wieczora,62,0,715070.html) Przedsiębiorcy wyszli na ulice. Prezydent ma czas do wieczora

W poniedziałek przeciwko zaproponowanym przez ukraiński rząd i zaakceptowanym przez parlament nowym rozwiązaniom podatkowym demonstrowało w Kijowie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Tego dnia mali i średni przedsiębiorcy ogłosili, iż rozpoczynają zbieranie podpisów pod apelem o referendum w sprawie rozwiązania parlamentu. Ostrzegli jednocześnie, że jeśli kodeks podatkowy nie zostanie zawetowany przez prezydenta Wiktora Janukowycza, to rozpoczną zbieranie podpisów również pod apelem o referendum na rzecz usunięcia szefa państwa.

Biznesmeni protestują na ulicach Kijowa. Zobacz relację nocomment.tv:

Przedstawiciele małego i średniego biznesu domagają się całkowitego odrzucenia uchwalonego przez parlament w ubiegłym tygodniu kodeksu, gdyż - ich zdaniem - uderza on w niewielkie firmy i faworyzuje interesy oligarchów.

bEiBknNp

Oburzenie protestujących wywołuje rozszerzenie wymogu posiadania kas fiskalnych, wzmocnienie funkcji kontrolnych służb podatkowych oraz ograniczenie kategorii przedsiębiorców mogących korzystać z uproszczonego opodatkowania.

Czytaj w Money.pl

bEiBknNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)