Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedsiębiorcy wierzą w lepszą koniunkturę

0
Podziel się

Tylko co czwarta firma spodziewa się pogorszenia kondycji gospodarki/

Przedsiębiorcy wierzą w lepszą koniunkturę
(Kadmy/Dreamstime)
bCZFLYut

Tylko co czwarta firma spodziewa się pogorszenia kondycji gospodarki. Blisko połowa liczy na to, ze będzie lepiej.

Poprawa nie będzie miała jednak charakteru zdecydowanego. Oznacza to, że bieżący rok nie będzie przełomowy. Będzie za to okresem umiarkowanego zdynamizowania wzrostu - tak wynika z badania Konfederacji Pracodawców Polskich.

Firmy wskazują na to, że czas spowolnienia gospodarczego w dużej mierze determinuje ich obecne i planowane działania. Tak jest w 63 proc. ankietowanych przedsiębiorstw. Kryzys nie spowodował zmiany strategii jednej trzeciej firm.

bCZFLYuv

Tylko 20 proc. ankietowanych przedsiębiorstw zamierza w tym roku zwiększać zatrudnienie. Ale optymizmem może napawać fakt, że zaledwie 6,66 proc. firm chce zawalniać ludzi.

Co piąty menadżer spodziewa się pogorszenia sytuacji swojej firmy. Te dane, w kontekście poprawiających się jednak wskaźników makroekonomicznych, rodzą obawę, że także w tym roku możemy mieć do czynienia ze wzrostem liczby upadłości firm.

Co trzecia firma planuje nowe inwestycje. - _ Aktywność inwestycyjna jest ważnym wskaźnikiem. Jej wysoki poziom, wynikający z badania, pozwala optymistycznie patrzeć na kondycję naszych firm w bieżącym roku. Może także wskazywać, że zmniejszyły się problemy firm z dostępem do finansowania zewnętrznego. Tylko co piąta firma nie zamierza podejmować w tym roku inwestycji _- podkreślają autorzy raportu KPP.

bCZFLYuW
praca
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)