Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedświąteczny szał zakupowy Polaków

0
Podziel się:

Przeciętny Polak wyda w tym roku na prezenty gwiazdkowe 240 złotych a co dziesiąty 500 złotych. Zdaniem ekspertów tegoroczny szał zakupów będzie większy niż rok temu.

Przeciętny Polak wyda w tym roku na prezenty gwiazdkowe 240 złotych a co dziesiąty 500 złotych, pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik, powołując się na opinie ekspertów, podkreśla, że tegoroczny szał zakupów będzie większy niż rok temu.

Dyrektor Niezależnego Ośrodka Badań Ekonomicznych profesor Witold Orłowski wyjaśnia, że w zeszłym roku Polacy bali się bezrobocia i pesymistycznie patrzyli w przyszłość. Dlatego też mniej kupowali. Zdaniem eksperta w przyszłym roku, w związku z rozwijającą się gospodarką, będziemy kupować jeszcze więcej.

"Gazeta Wyborcza" pisze też, że świąteczne zakupy co roku są mniej więcej takie same. Według danych Pentora co druga osoba kupi na prezent kosmetyki i środki do pielęgnacji skóry. Prawie 40 procent wybierze zabawki i odzież. Co piąty klient - żywność i napoje a co szósty- elektronikę i sprzęt RTV.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)