Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przemyt narkotyków na wielką skalę. Jest akt oskarżenia

0
Podziel się:

Werbowanie kurierów narkotykowych i organizowanie przemytu narkotyków - takie zarzuty postawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie dwóm mężczyznom.

Przemyt narkotyków na wielką skalę. Jest akt oskarżenia
(Reporter)

Werbowanie kurierów narkotykowych i organizowanie przemytu narkotyków - takie zarzuty postawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie dwóm mężczyznom Dawidowi D. i Wiktorowi R. Akt oskarżenia w sprawie trafił już do sądu - poinformowała prokuratura.

_ Mężczyźni zostali oskarżeni, o to, że w okresie od lipca do września 2011 r. w Holandii i Hiszpanii, wraz z innymi osobami, organizowali przemyt znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych m.in. kokainy i metaamfetaminy _ - powiedział rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura.

Jak wyjaśnił, według ustaleń prokuratury, oskarżeni m.in. na kempingach w okolicach Amsterdamu werbowali do pracy w charakterze kurierów narkotykowych Polaków, którzy przyjechali do Holandii w celu poszukiwania pracy. _ Zwerbowani przez oskarżonych kurierzy narkotykowi brali udział później w przemycie kokainy z Chile do Hiszpanii, czy też metaamfetaminy z Holandii do Japonii _ - dodał.

Śledztwo wszczęto w listopadzie 2011 r., po tym jak rodzice jednego ze zwerbowanych przez oskarżonych kurierów złożyli zawiadomienie o pozbawieniu wolności ich syna w Holandii. W sprawie polska prokuratura współpracowała z prokuraturą i policją holenderską.

Jak dodał prok. Ślepokura w śledztwie ustalono m.in., że oskarżeni Dawid D. i Wiktor R. zorganizowali próbę przemytu narkotyków, która została ujawniona we wrześniu 2011 r. Wtedy na amsterdamskim lotnisku Schiphol holenderskie służby graniczne zatrzymały dwójkę obywateli polskich: Jana B. i Agnieszkę T. Usiłowali oni przemycić z Holandii do Japonii ok. 1,5 kg metaamfetaminy. Zatrzymani połknęli kapsułki z zawartością narkotyków i planowali przewieźć je w swoich żołądkach.

_ Dawid D. i Wiktor R. nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Oskarżeni byli już karani za przestępstwa kradzieży mienia _ - zaznaczył prok. Ślepokura. Mężczyźni są tymczasowo aresztowani.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Okręgowy w Warszawie, do którego akt oskarżenia prokuratura wysłała w poniedziałek.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd chce złagodzić kary za narkotyki To pomysł na to, jak zmniejszyć liczbę skazanych przebywających w więzieniach USA.
Staruch handlował narkotykami? Rusza proces Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., jest oskarżony o handel amfetaminą. Nie przyznał się do zarzutów, opartych na zeznaniach świadka koronnego.
Chcieli przemycić 600 kg narkotyków. Wpadli Narkotyki znaleziono w czterech skontrolowanych samochodach. W dwóch przypadkach były to znaczne ilości. Na razie śledczy nie zdradzają szczegółów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)