Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemyt z Chin. Skonfiskowano nielegalne towary we Włoszech

0
Podziel się:

Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia.

Przemyt z Chin. Skonfiskowano nielegalne towary we Włoszech
(CrazyD/iStockphoto)

Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia. Są wśród nich zabawki bez atestów, sztuczna biżuteria, artykuły elektroniczne i gospodarstwa domowego.

Skalę konfiskaty najlepiej obrazują dane przedstawione przez dowództwo Gwardii Finansowej z Mediolanu, która koordynowała operację pod kryptonimem _ Spalona ziemia _ i postawiła zarzuty czterem osobom.

Funkcjonariusze poinformowali, że niedaleko Mediolanu przez cały miniony weekend przeczesywali ogromny teren przemysłowy wielkości 20 boisk do piłki nożnej. To tam znajdowały się magazyny z nielegalnie sprowadzonymi chińskimi towarami, które były przeznaczone do sprzedaży w całych Włoszech. Artykuły leżały na półkach o łącznej długości 41 kilometrów. Oprócz zabawek dla dzieci były tam lampy, przewody elektryczne, urządzenia kuchenne.

W operacji przejęcia towaru uczestniczyło 100 funkcjonariuszy Gwardii Finansowej. To jedna z największych w ostatnich latach konfiskata artykułów przemyconych z Chin.

Czytaj więcej w Money.pl
Te zabawki mogły wybuchać Zabawki zostały wyprodukowane w Chinach. Zawierały w sobie substancje upośledzające rozwój dzieci.
Coraz więcej osób przemyca waluty Ułatwienia dla zagranicznych transferów kapitałowych stały się okazją dla gorącego pieniądza, który jest masowo wyprowadzany za granicę.
To bardzo cenne surowce. Rekordowy przemyt Według danych Chińskiego Głównego Urzędu Celnego (CGUC), przemyt pierwiastków ziem rzadkich do Japonii, Korei Południowej i Hongkongu rośnie w niespotykanym do tej pory tempie i obecnie przewyższa już wywóz oficjalny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)