Niedawno duńska prasa poinformowała o planach odwrotu z Azji koncernu Jysk. Produkcja meblowego giganta trafić ma do Europy Wschodniej, w tym do Polski.

Duński koncern Jysk sprzedaje rocznie ponad 170 milionów produktów w swoich 2400 sklepach w Europie.

Jednym z powodów decyzji  o przeniesieniu produkcji z Chin do Europy, w tym nad Wisłę, są niskie koszty produkcji oraz rozwój technologii. Nie bez znaczenia jest także bliskość geograficzna, która umożliwi znaczne skrócenie czasu dostaw.

To nie jedyny taki przykład z ostatnich lat.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Kaska
2017-08-10 10:15
A nie jest też po trosze tak, że Polacy mają coraz większą świadomość i zwyczajnie nie chcą kupować czegoś co zostało wyprodukowane w Chinach. Po prostu szukają wyrobów krajowych.
Fred
2017-08-07 09:15
Przede wszystkim bezpieczeństwo, nowe Sądy, prawo, i sprzyjający rząd PiS-u powoduje to że firmy chcą działać w Polsce Dlaczego nie inwestują na Ukrainie z której około 6 mil młodych rąk pracy wyjechało..
doc
2017-07-21 08:44
PiS ciągle wpuszcza Ukraińców żeby zaniżać płace Polakom i być konkurencyjnym dla inwestorów jeśli chodzi o koszty pracy i zwolnienioa podatkowe to zaplanowane działanie żeby przyciągnąć inwestorów bo żadnych nowych fabryk poza mercedesem w Polsce przez dwa lata nie powstało, PiS wie, że opozycja to wykorzysta, że nie tworzy żadnych nowych miejsc pracy co można przeczytać w raporatch GUS.
Pokaż wszystkie komentarze (131)