Niedawno duńska prasa poinformowała o planach odwrotu z Azji koncernu Jysk. Produkcja meblowego giganta trafić ma do Europy Wschodniej, w tym do Polski.

Duński koncern Jysk sprzedaje rocznie ponad 170 milionów produktów w swoich 2400 sklepach w Europie.

Jednym z powodów decyzji  o przeniesieniu produkcji z Chin do Europy, w tym nad Wisłę, są niskie koszty produkcji oraz rozwój technologii. Nie bez znaczenia jest także bliskość geograficzna, która umożliwi znaczne skrócenie czasu dostaw.

To nie jedyny taki przykład z ostatnich lat.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
POLAK
2018-02-13 04:38
Polska dzięki PiS-owi ostoją kato-faszy-bolszewizmu w Europie!
Arbuz
2018-02-13 03:27
Robic i m*o*r*d*a w kubel. Ktos musi harowac na fanaberie Berlina i Paryza. Teraz maja wielu gosci z zzagranicy (nachodzcow) wiec bedziecie musieli zagescic ruchy....
wir
2018-01-26 09:11
Polska to raj dla bankierów, przy kredycie 10% MARŻY/ parodia/ a następnie 26,4 % całkowitych kosztów kredytu. Nawet Lichwa jest zaskoczona, że Polak tak głupi. Polak nie głupi tylko biedny i okradany co dzień przez legalne urzędy w biały dzień pod etykieta prawa. Przykład ostatni? wzrost opłat za wywóz śmieci o 33,5%. Czemu nikt nie pisze o Islandii, która pozbyła się Międzynarodowego Funduszu Walutowego i prosperuje znakomicie. Cały naród pracuje po 12 godzin dziennie , kraj pełen bogactw naturalnych i my mamy długi i deficyt co roku. Przecież to wszystko trzeba rozwalić w szczapy.
Pokaż wszystkie komentarze (144)