Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
colloseum
09.04.2002 17:47

Przepadly poręczenia majątkowe szefów Colloseum

Sąd Rejonowy w Katowicach zadecydował dzisiaj o przepadku poręczeń, które w ubiegłym roku wpłacili właściciele Colloseum Józef Jędruch i wiceprezes konsorcjum Piotr Wolnicki. Łącznie chodzi o 300 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z wnioskiem do Sądu wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Prokuratura złożyła wniosek o odebranie podejrzanym kaucji, bo uznała, że złamali oni warunki poręczenia, kiedy po decyzji sądu o ich aresztowaniu - uciekli za granicę - powiedział po posiedzeniu sądu prokurator Tomasz Tadla
Zgodnie z procedurą pieniądze przysługują skarbowi Państwa a w następnej kolejności pokrzywdzonym w tej sprawie.
Orzeczenie sądu nie jest prawomocne, adwokat Colloseum Tomasz Powyza zapowiedział, że złoży zażalenie na tę decyzję. "Orzeczenie to zostało wydane bez podstawy prawnej. " Skoro sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanych, to - zdaniem Powyzy - wpłacone przez nich wcześniej kaucje powinny im zostać zwrócone; mimo że de facto nie zostali aresztowani" .
Od ubiegłego piątku Prokuratura międzynarodowym listem gończym poszukuje zbiegłych za granicę szefów Colloseum. Są oni podejrzani o wyłudzenie 345 milionów złotych od Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego.

Tagi: colloseum, afera, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz